Забраната на Амад е обяснена след червения картон на героя на Манчестър Юнайтед, който отпразнува последен победител от Ливърпул
The Mirror | 2024-03-17 | 23:00:07

Амад Диало беше изгонен в хаотичните моменти, последвали драматичния му победа срещу Ливърпул във ФА Къп – но той няма да бъде отстранен за полуфинала.

Амад се хвана за паса на Алехандро Гарначо и намери долния ъгъл в 121-ата минута на продълженията, за да осигури победа с 4-3 за Манчестър Юнайтед. Той празнува, като свали фланелката си, но беше забравил, че вече е бил жълт картон за нарушение срещу Алексис Мак Алистър само пет минути преди това и затова му беше показан втори жълт картон от рефера Джон Брукс.

21-годишното крило се бореше с контузии този сезон и записваше едва четвъртото си участие за сезона във всички състезания. За негово щастие уволнението му няма да му попречи да играе срещу Ковънтри Сити на Уембли следващия месец.

Въпреки че той ще изтърпи наказание от един мач за червения картон, правилата на Купата на Англия гласят, че то ще бъде изтърпяно в следващия домакински мач. Следващият мач на Юнайтед е срещу Брентфорд във Висшата лига в събота, 30 март, докато полуфиналът е чак през уикенда на 20 и 21 април.

Амад беше изпратен в тунела преди свирката за края на мача да предизвика изблик на емоции в Олд Трафорд. Но младежът, който впечатли под наем със Съндърланд миналия сезон, се появи отново, за да даде мислите си след това.

„Какъв мач. Днес мисля, че заслужихме тази победа. Един от най-добрите мачове за сезона, така че съм много щастлив. Беше важен момент, мисля, че това беше най-добрият ми гол кариера," каза той пред ITV.

"Не вярвам, но това е футбол, така че трябва да вярваш всеки момент. Когато той (Гарначо) ми даде топката, исках да му я дам отново но стрелях. Забравих първия жълт, така че съм много разочарован, че получих червения картон, но най-важното за мен беше да спечеля победата. Всички идваха при мен и казваха, че го заслужавам. Най-важното [нещо] за мен днес беше победата."

Скот Мактоминай даде преднина на Юнайтед след 10 минути, когато вкара отскочил, след като Каоимхин Келехер парира удара на Гарначо, но Ливърпул излезе на полувремето с 2-1, благодарение на Отразено усилие на Мак Алистър и ретур на Мохамед Салах. Антони изравни в 87-ата минута с удар на обрата, а Маркъс Рашфорд трябваше да спечели с последния удар от нормалното време, но прати удара си в аут.

Харви Елиът стреля чрез още едно отклонение, за да направи 3-2 за Ливърпул, преди Рашфорд да се поправи с хладнокръвен удар за първи път в наказателното поле. След това беше подготвена сцената за гол на Амад при контраатака след корнер на Ливърпул.

„Радвам се за него“, каза Рашфорд за Амад. „Той работи усилено тази година и вероятно не е имал възможностите, които е искал. Слушайте, ако той иска да има повече възможности, тогава няма по-добър начин от нощи като тази вечер.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия