Звездата на Ливърпул Андрю Робъртсън губи хладнокръвие след яростни изказвания срещу съотборниците си
The Mirror | 2024-03-23 | 13:12:20

Анди Робъртсън издаде яростни изказвания срещу съотборниците си от Шотландия и вярва, че са имали късмет да не загубят с ШЕСТ след късен крах срещу Холандия.

Отборът на Стив Кларк беше добре в надпреварата през първото полувреме, но загуби с 1-0 точно преди почивката благодарение на попадение в 40-ата минута на полузащитника Тиджани Рейндерс. След това Лорънс Шанкланд пропусна отличен шанс да изравни в началото на второто полувреме, преди армията на Тартан просто да рухне.

Шотландия допусна три гола в последните 20 минути, като бившият полузащитник на Ливърпул Джорджинио Вайналдум, провалът на Манчестър Юнайтед Уот Вегхорст и нападателят на Борусия Дортмунд Дониел Мален отбелязаха за комфортна победа с 4-0 за холандците. Що се отнася до Шотландия, вече има шест мача без победа.

И Робъртсън не можа да скрие разочарованието си след съдийския сигнал за края на мача. „Изпитвам гняв и разочарование“, каза левият бек на Ливърпул. „Не можем да дойдем при тези големи отбори и да играем така, както го направихме.

„Напълно се открихме в края. Фактът, че завършихме с 4-0, е невероятен. Невъзможно е да се случи. Трябва да го разгледаме.

“ Не можем да продължаваме да правим това. В последните няколко мача вкарахме доста голове. Хората, които гледат този резултат, ще си помислят, че е едностранен. Трябва да го разгледаме и да го подредим. В последните шест мача паднахме стандартите си. Можеше да бъде 6-0 в края. Трябва да се върнем към победния път."

Шотландия, която завърши на второ място в своята квалификационна група за Евро 2024, не е печелила, откакто победи Кипър с 3-0 през септември. Те претърпяха три последователни загуби срещу Англия, Испания и Франция, преди да завърши наравно срещу Грузия и Норвегия, за да завърши календарната година.

Тартановата армия не започна 2024 г. по начина, по който се надяваха и Робъртсън подчерта, че неговият отбор трябва да бъде по-клиничен, както и по-добре в изключването на отбори от другата страна. „На това ниво всичко опира до вкарване на топката в задната част на мрежата“, добави Робъртсън. „Момчетата могат да пропуснат шансове.“

„Какво можем“ това, което правим, е да се отворим по начина, по който го направихме. Това е нещо колективно. Открихме твърде много и в крайна сметка завършихме при 4-0. Трябва да бъдем клинични и да ги държим на задната врата. Не искаме да сме отбор, който просто се класира за турнири. Искаме да се състезаваме."

Междувременно Джон Макгин призна, че крайният резултат е бил "смущаващ" за неговия шотландски отбор, но ги призова да вземат положителните резултати от представянето - особено през първия час.

„Странно е да гледам назад", каза Макгин. „Като цяло, като гледам назад, имаше толкова много да се вземе от играта. Но очевидно резултатът е смущаващ за нас.

„Всички сме опитни играчи. Знаем какво е да дойдеш на място като това. Когато имаш добри заклинания в играта и имаш добри шансове както направихме ние, един от тях трябва да влезе."

и получавате дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия