10-те най-вълшебни мача, които съм гледал на Олд Трафорд: КРИС УИЛЪР преживява предишната слава на Манчестър Юнайтед след вълнуващата победа с 4-3 над Ливърпул... но съгласни ли сте с избора му?
Daily Mail | 2024-03-19 | 03:42:38

Феновете на Юнайтед ще имат свои собствени фаворити, но ето 10-те най-запомнящи се мача, на които съм бил свидетел на Олд Трафорд.

4- на Ман Юнайтед Третата победа над Ливърпул в четвъртфиналите на Купата на Англия беше изключителна игра

Амад Диало отбеляза победа в 121-та минута, докато Юнайтед направи зашеметяващ обрат

Вашият браузър не поддържа iframes.

1. Ман Юнайтед 3 Барселона 0

21 март 1984 г., четвъртфинал за Купата на носителите на европейски купи

Нощта, в която Брайън Робсън беше изнесен високо от терена, след като вдъхнови Юнайтед за зашеметяваща победа над Диего Марадона и Ко.

'Шумът беше толкова силен, че усещах, че теренът се тресе“, каза наскоро Робсън пред Mail Sport.

Изоставайки с 2-0 от първия мач, Юнайтед погледна надолу и навън. Но Робсън вкара два пъти, за да изравни отборите като цяло, а Франк Стейпълтън изпрати отбора на Рон Аткинсън.

Двата гола на Брайън Робсън вдъхновиха Ман Юнайтед за знаменитата победа над Барселона през 1984 г.

2. Манчестър Юнайтед 2 Шеф сряда 1

10 април 1993 г., Висша лига

Сър Алекс Фъргюсън танцува на терена, а неговият помощник Брайън Кид падна на колене в празнуване, след като Стив Брус вкара втория от два късни удара с глава в седмата минута на добавеното време, за да насочи Юнайтед към първата им титла от 26 години.

Изглеждаше, че се насочват към разбито сърце за втори пореден сезон, след като Джон Шеридан изведе Уензди напред от дузпа, но героизмът на Брус изпрати Юнайтед обратно на върха на класацията таблицата и никога не погледнаха назад.

Стив Брус вкара два последни удара с глава при драматична победа над Шефилд Уензди

3. Ман Юнайтед 2 Ливърпул 1

24 януари 1999 г., ФА Къп, четвърти кръг

Неделя не беше първата класика за Купата на Англия между Юнайтед и Ливърпул на Олд Трафорд.

Още през 1999 г. Требъл беше далечна мечта за Юнайтед, когато изоставаха до ранен гол на Майкъл Оуен срещу старите им съперници.

Но Дуайт Йорк намери късен изравнител и подготви сцената за победата на Оле Гунар Солскяер в добавеното време.

„Това беше мачът, който започна всичко“, разсъждава по-късно Гари Невил.

Завръщането на Юнайтед над Ливърпул във ФА Къп постави платформата за Требъл

4. Ман Юнайтед 4 Реал Мадрид 3

23 април 2003 г., четвъртфинал на Шампионска лига

Една епична вечер, която завърши с разочарование за Юнайтед, тъй като те напуснаха Европа срещу вдъхновен от Роналдо Мадрид.

Испанците вече водеха с 3-1 от първия мач, когато Роналдо вкара първия гол от зашеметяващ хеттрик, който му спечели овациите на феновете на домакините.

Но Юнайтед се върна с рев с два гола на резервата Дейвид Бекъм, при последното му участие в Европа за клуба, за да излезе с общ резултат 6-5.

Червените дяволи бяха в края на майсторския клас на Роналдо в епична игра през 2003 г.

5. Ман Юнайтед 2 Арсенал 0

24 октомври 2004 г., Висша лига

Настроенията пламнаха и пицата полетя след титанична битка между Юнайтед и Арсенал в разгара на съперничеството на Фъргюсън с Арсен Венгер.

Артилеристите пристигнаха на Олд Трафорд, защитавайки рекордна серия от 49 мача без загуба, но тя беше сложена до край, тъй като Рууд ван Нистелрой реализира дузпа, спорно отсъдена за Сол Предизвикателството на Кембъл срещу Уейн Рууни, който вкара втори гол за Юнайтед.

В така наречената битка на бюфета, която последва след пълното време, Сеск Фабрегас вкара директно попадение на Фъргюсън.

"Първото нещо, което ми хрумна, беше да хвърля пицата, защото нямах силата да вляза в тази битка", разкри Фабрегас години по-късно . „Там вътре бяха чудовища.“

Гневът се разпали и пицата излетя след титанична битка между Юнайтед и Арсенал през 2003 г.

6. Ман Юнайтед 7 Рома 1

10 април 2007 г., четвъртфинал на Шампионска лига

Разликата от победата на Юнайтед прикрива факта, че те губят с 2-1 от първия мач в Рим и има опасност да отпаднат.

Но "Олд Трафорд" беше третиран със страхотно представяне, тъй като Юнайтед отбеляза седем гола, включително две пробиви от Майкъл Карик и едно от Алън Смит.

„Това е абсолютно най-добрата вечер в европейския футбол, която сме имали тук“, каза Фъргюсън.

Сър Алекс Фъргюсън каза победата над Рома беше „най-добрата вечер на Олд Трафорд в европейския футбол“

7. Ман Юнайтед 1 Барселона 0

29 април 2008 г., полуфинал на Шампионска лига

След нулево равенство на Ноу Камп, Олд Трафорд избухна, когато Пол Скоулс изстреля Юнайтед в ранна преднина в реванша с 25-ярдов удар.

„Най-добрият грешен удар, който някога съм правил“, пошегува се Скоулс през 2020 г., признавайки, че е нарязал удара.

Феновете на Юнайтед не се интересуваха и имаше бурни празненства в края, след като техният отбор издържа срещу Лионел Меси и отбор на Барселона, предназначен за величие.

Пол Скоулс помогна на Юнайтед да победи Лионел Меси и отбор на Барселона, предназначен за величие

8. Ман Юнайтед 4 Ман Сити 3

20 септември 2009 г., Висша лига

Юнайтед бяха добре запознати със синята луна, изгряваща от другата страна на Манчестър, когато Сити пристигна на Олд Трафорд за това, което се превърна в класическо дерби година след превземането на Абу Даби.

Три пъти отборът на Фъргюсън водеше и три пъти бяха изравнени, преди резервата Майкъл Оуен да отбележи сензационен победен гол в 96-ата минута, въпреки че бяха добавени само четири минути - много за гнева на шефа на Сити Марк Хюз.

Майкъл Оуен отбеляза сензационен победител в драматично дерби на Манчестър през 2009 г.

9. Ман Юнайтед 3 Астън Вила 2

5 април 2009 г., Висша лига

The денят, когато дебютантът в тийнейджърските години Федерико Мачеда излезе от резервната скамейка, за да изпрати Олд Трафорд във възторг с победа в 93-ата минута, след като Вила водеше 10 минути преди края.

'Аз Никога не съм чувал нещо подобно на това, което направих онзи ден и може би никога няма да го направя. Беше луд шум“, каза Мачеда пред Mail Sport миналия месец.

Това беше още една победа за завръщане, която обърна битката за титлата във Висшата лига в полза на Юнайтед.

Те се насочиха към трета поредна загуба в лигата, но изравнителният гол на Роналдо и героизмът на Мачеда накараха Юнайтед да си върне решителното предимство над Ливърпул.

Голът на Федерико Мачеда срещу Астън Вила преди 15 години хвърли във възторг вярващите на Юнайтед

10. Ман Юнайтед 2 Ман Сити 1

12 февруари 2011 г., Висша лига

Юнайтед все още бяха почти на път да държат „шумните съседи“ Сити на една ръка разстояние, когато Рууни вкара един от най-великите голове, които Олд Трафорд някога е виждал, за да спечели дербито.

отборите бяха изравнени в 78-ата минута, когато отразеното центриране на Нани се насочи към Рууни, който изпълни зрелищен удар отгоре.

"Ако трябва да съм честен, вероятно е един от най-лошите мачове, които съм играл!“, скромно призна Рууни миналата година.

Уейн Рууни отбеляза един от най-великите голове, които Олд Трафорд е виждал срещу Ман Сити