25-годишен фен на Рейнджърс загина при „трагичен инцидент“ в Лисабон след мача на клуба от Лига Европа с Бенфика, тъй като клубът казва, че трагедията „е ударила всички изключително тежко“
Daily Mail | 2024-03-08 | 18:14:35

Клубно изявление на Рейнджърс гласи: „С дълбока тъга ФК Рейнджърс беше уведомен, че привърженикът Томас Макалистър е починал в Лисабон след снощния мач от Лига Европа на УЕФА с Бенфика.

„Непосредствените мисли на всички в клуба са със семейството и приятелите на Томас и ние ще останем в постоянен контакт както с португалските, така и с британските власти относно този трагичен инцидент.“

Фен на Рейнджърс Томас Макалистър (в средата) почина след мача в четвъртък в Лисабон

25-годишният играч, вляво, почина в това, което Рейнджърс описа като " трагичен инцидент" в четвъртък

Снимки на привърженици на Рейнджърс след мача в четвъртък вечер на Estadio da Luz в Лисабон

Играчи на Рейнджърс поздравяват своите пътуващи привърженици след равенството 2-2 в четвъртък

Вашият браузър не поддържа iframes.

Главният изпълнителен директор на Рейнджърс Джеймс Бисгроув каза: „От името на клуба, искам да предам искрените си съболезнования на близките, семейството и приятелите на Томас.

„Тази новина удари изключително силно всички в клуба, както съм сигурен, че ще удари и всички наши привърженици. Никой никога не трябва да ходи на футболен мач и да не се връща у дома.

„Клубът е готов да помогне на семейството на Томас по какъвто и да е начин през следващите дни и седмици.“

The Daily Record каза, че Макалистър, баща, известен като Там на приятели, произхожда от Дръмчапъл в северозападен Глазгоу.

Той беше публикувал снимка във Фейсбук от Лисабон само часове преди трагедията.

Почести заляха в социалните медии, като един приятел пише: „Още един тъжен, тъжен ден в Дръмчапъл. Там, нямам думи, болки за приемане. Ще липсваш толкова много.“

Друг публикува: „Никой фен не трябва да ходи на мач и никога да не се връща у дома. RIP Томас Макалистър. Съболезнования на семейството и приятелите.“

„Наистина едно от най-добрите момчета на всички времена“, гласи друга почит във Facebook.

„Толкова ужасна новина да чуеш, никога не приемай ден за даденост“, се казва в друга публикация.

Рейнджърс два пъти водеха мачът в четвъртък вечер чрез голове на Том Лоурънс и Дуйон Стърлинг, но дузпа на Анхел Ди Мария и автогол на Конър Голдсън означават, че страните ще се завърнат на Айброкс следващия четвъртък.

Бенфика на два пъти изостана срещу шотландския отбор в техния сблъсък от Лига Европа

Том Лорънс (на снимката) даде преднина на гостите в първото полувреме на сблъсъка от осминафиналите

Дюджон Стърлинг отбеляза отблизо, за да възстанови преднината на Рейнджърс през второто полувреме