Борнемут 4-3 Лутън: Гостите увеличиха преднината си от три гола и шанс да се изкачат от зоната на изпадащите... със зашеметяващото завръщане на Антоан Семеньо от Черешите
Daily Mail | 2024-03-14 | 02:50:52

И все пак това се превърна в изключително забавна среща в една емоционална вечер на Южното крайбрежие.

Локър искаше да може е бил на терена със своите съотборници, въпреки че знае колко е щастлив, че изобщо е тук. Беше на Vitality, където той беше „технически мъртъв“ за две минути и 40 секунди.

Борнемут направи едно от най-великите завръщания във Висшата лига в сряда вечер

Нападателят на Борнемут Антоан Семеньо вкара победителя в 83-ата минута

Семеньо също така удари ниско с левия крак в ъгъла, за да направи 3-3 в 64-ата минута минута

Вашият браузър не поддържа iframes.

Борнемут направи всичко възможно, за да го приветства обратно. Не се случва често противников играч да бъде избиран за корицата на програмата на мача, но направиха изключение за Локиър.

Той беше представен на публиката преди началото на мача заедно с четиримата парамедици, които спасиха живота му, докато привържениците на Борнемут дори събраха повече от £2000, за да платят автобуси, за да могат феновете на Лутън да стигнат до този пренареден мач.

Тези привърженици смятаха, че са изскочили от зоната на изпадащите във Висшата лига за сметка на Нотингам Форест – опонентите им тази събота – като влязоха на почивката. Но Борнемут имаше други идеи, показвайки борбата, която липсваше през първото полувреме.

На Лутън бяха нужни три минути, за да поведе в оригиналния мач през декември когато Илайджа Адебайо засече с глава центриране на Алфи Даути. Този път те взеха девет, въпреки че цялата последователност беше еднаква по своята простота. Центриране на Джордан Кларк беше деликатно избито, тъй като Тахит Чонг бе оставен напълно непокрит, за да прехвърли Нето за 1-0.

Само Арсенал е отбелязал повече удари с глава от Лутън този сезон и Карлтън Морис беше близо до кимване при друго центриране на Иса Каборе.

Борнемут можеше да изравни, когато Луис Синистера проби след добра работа на Доминик Соланке в изграждането -нагоре, но той беше отказан от дългите крака на Томас Камински.

Том Локиър, заснет как разговаря с медиците, които спасиха живота му през декември, колабира на терена по време на първия мач на Vitality Stadium, който беше пренасрочен за 13 март

Защитникът на Борнемут Иля Забарни отбеляза с глава отблизо след корнер

Сензационното попадение на Доминик Соланке финал точно след почивката предизвика завръщането на Черешите

Вместо това Лутън направи 2-0 преди полувремето, когато Чонг игра през Даути, който игра с топката перфектно в пътя на Chiedozie Ogbene за навлизане.

Issa Kabore изигра важна роля за това Лутън да направи 3-0 преди почивката. Той поведе контраатака, преди да изравни Рос Баркли, изигран от Кук. Играейки този мач с болката от счупен нос, получен в Кристъл Палас, Баркли заби топката в мрежата.

Това даде тласък на поредица от песни от привържениците на Лутън. Как имат Роб Едуардс и той знае точно от какво имат нужда. Как ще останат будни и сега ще им повярваме.

От феновете на Борнемут имаше само освирквания. Техният отбор беше измъчван от Чонг, Каборе, Даути и Баркли, който живееше с надежда повече от очакване за повиквателна за Англия.

Друг, който имаше надявайки се да впечатли Гарет Саутгейт беше Доминик Соланке и той отбеляза за 3-1, след като умело удари Дайки Хашиока със задна пета след 50 минути.

Когато Илия След това Zabarnyi направи 3-2 от битка с вратата, Борнемут беше пълен с вяра и в надмощие. Те не трябваше да чакат дълго за третото си място, Семеньо превърна Хашиока в геврек, докато той се въртеше и обръщаше, преди да вкара гол извън Камински за 3-3.

Лутън поведе в 10-ата минута, когато Tahith Chong отбеляза с глава от шест ярда

Центиране на Alfie Doughty беше завършено на далечната греда от Chiedozie Ogbene в 31-та минута

Рос Баркли стреля в покрива на мрежата на Нето от 12 ярда малко преди почивката на полувремето

Четиринадесет минути разделиха първия и третия гол на Борнемут и сега техните привърженици се подписваха с името на Андони Ираола.

В 83-ата минута те осъществиха изцяло обрата. Семеньо взе централната топка на Енес Унал и я разби извън Камински.