Челси не успя да победи изостаналия Шефилд Юнайтед, докато последният изравняващ играч помрачи европейските надежди
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-07 | 22:12:33

Оли Макбърни спаси късна точка за изостаналия Шефилд Юнайтед, докато Челси отново се поклати в драматичен финал.

27-годишният нападател на Блейдс изравни в третата минута на добавеното време, за да постави сериозна пробив в европейските надежди на отбора на Маурисио Почетино.

Това не беше нищо повече от това, което бойците на Крис Уайлдър заслужаваха, след като имаха техните аристократични посетители на въжетата на моменти.

Юнайтед може и да падне, но те ще се сбият.

Това беше сладък край за домакините и със сигурност за Макбърни, който наскоро разкри, че по-малкият му брат Ксандър, на 26, се бори с рак.

Макбърни вкара за втори пореден домакински мач, но сезонът на Челси продължава да се движи от възвишеното до нелепо.

Те бяха на път да победят, след като Нони Мадуеке ги изведе с 2-1 в 66-ата минута .

Джейдън Богъл отмени ранното откриване на Тиаго Силва преди почивката, а късното изравняване на Макбърни вдигна покрива на Брамал Лейн.

Все още кипи от драматичната им победа с 4-3 у дома над Манчестър Юнайтед мъже три дни по-рано, хората на Почетино пристигнаха в уверено настроение.

Коул Палмър, който подчерта своя процъфтяващ талант с хеттрик срещу отбора на Ерик тен Хаг, скоро отново дърпаше конците.

И Челси поведе в 11-та минута, когато десният ъгъл на Конър Галахър падна в Силва.

Ще играе ли Челси европейски футбол през следващия сезон? Кажете мнението си по-долу.

Напълно незабелязан, 39-годишният бразилец стреля с десния крак, почти извинително, покрай Иво Гърбич от 12 ярда.

Беше шокираща защита от страна на Блейдс, които вече са допуснали най-много голове като домакин в историята на Висшата лига.

Челси измърка зловещо след това, но хората на Уайлдър отказаха да се огъват и започнаха да си задават някои въпроси.

Внезапно те започнаха да принуждават своите гости назад и в средата на първото полувреме Юнайтед се приближи.

Слабо задно подаване на Силва беше уловено от Макбърни и той умело намери партньора си в удара Бен Бреретън Диас, чийто нисък удар беше блокиран.

Това беше предупредителен знак за хората на Почетино и, след като Палмър имаше удар, превъзходно осуетен от защитника на Юнайтед Джак Робинсън в другия край, домакините вдигнаха темпото по унищожителен начин.

Гус Хамер отправи удар с десния крак от 25 ярда, който принуди Дорде Петрович да влезе в действие, но миг по-късно Юнайтед стигна до изравнителен гол.

Случи се в 32-ата минута, когато Хамер размени подавания с Макбърни и след това пусна топката през краката на Мозес Кайседо с възхитителна топка към Богъл в десния канал.

Кралният защитник се насочи към Хамер пас, който напълно извади Марк Кукурела от играта и нанесе ожесточен удар с десния крак покрай Петрович.

Това вля увереност в Юнайтед и те можеше да имат секунда след почивката като няколко полушанса дойде и си отиде.

Хамер отправи превъзходен изстрел от първия път точно встрани от гредата на Петрович, преди Челси да забие кама в сърцето на Блейдс.

Прибиране на чист пас на Палмър отдясно канал, Madueke проби навътре покрай Auston Trusty твърде лесно и вкара ожесточен изстрел с левия крак покрай Grbic.

Това изглеждаше победител, но United отказа да си легне.

Петрович беше принуден да направи добро спасяване, за да лиши капитана на Блейдс Робинсън от изравнителен гол с глава в края на краищата, преди Макбърни най-накрая да изравни.

Захващайки удар с глава на резервата Камерън Арчър, Макбърни запази самообладание, за да преодолее засадата и да пробие удар с десния крак покрай Петрович.

Голът беше потвърден след проверка на VAR, което предизвика бурни празненства.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите

Източник: mirror.co.uk