Джуд Белингам приветства „много палавия“ момент на Реал Мадрид по време на победата на Ман Сити
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-17 | 00:06:04

Джуд Белингам направи изключителен първи щрих преди гола на Родриго срещу Манчестър Сити.

Реал Мадрид завърши наравно 4-4 със Сити в своя четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига, като равенството в крайна сметка се реши с дузпи, докато Реал организира полуфинален сблъсък с Байерн Мюнхен. Реваншът наистина започна отлично за отбора на Карло Анчелоти, тъй като Родриго им даде преднина в 12-ата минута.

Бразилският нападател вкара отскочил удар, след като първоначалният му удар беше спасен от Едерсон, но много се съсредоточи върху ролята на Белингам при попадението, когато той изтръгна дълга топка от небето със страхотно първо докосване.

„Това е първото правило на футбола, първото докосване“, каза носителят на Световната купа Фабио Канаваро пред Amazon Прайм при обсъждане на целта. „Той [Белингам] показа страхотна личност. Първо докосване, дрибъл и фантастичен гол.

"Преди бяхме казали, че Сити ще се бори при тези обстоятелства и с внезапни пасове. Цялата атака на Мадрид беше страхотна. Сити нямаха малко късмет след първото спасяване и Мадрид вкара ключов гол."

Бившият вратар на Сити Шей Гивън също приветства докосването на Белингам, докато коментираше за BBC Radio 5 Live, казвайки: „Съчувствам на Едерсън, когато направи световно спасяване, но той нямаше шанс при отскоката.

„Джуд Белингам се понесе напред и той беше най-отдалеченият играч на Реал Мадрид, той направи брилянтен тъч и след това го пусна встрани." Междувременно един фен написа в социалните медии: "Тъч от Белингам. Много палаво".

Други фенове също се включиха в социалните медии, като един от тях написа: "Това докосване на Джуд Белингам по време на игра на гола на Родриго е абсолютно безумно. Ще бъде пренебрегнато, но това е магия.“

„Мога да гледам това на повторение цял ден“, добави втори. Трети написа: „Изпрати Родри до магазина“. Четвърти добави: „Първият докосването на Белингам, за да направи този гол, е абсолютно мръсно."

Кевин де Бройне изравни за Сити в 76-ата минута, за да принуди равенството да влезе в продължения и дузпи, като Антонио Рюдигер в крайна сметка отбеляза победния точен удар за Real, тъй като те нокаутираха шампионите.

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ако харесате нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата

Източник: mirror.co.uk