Двойните голове на Мбапе изкараха ПСЖ покрай Реал Сосиедад до четвъртфиналите на Шампионската лига
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-06 | 13:37:03

Килиан Мбапе смъртоносно изстреля Пари Сен Жермен на четвъртфиналите на Шампионската лига с дупка при победата с 2-1 срещу Реал Сосиедад във вторник, като отборът му успя да постигне общ резултат 4-1.

Треньорът Луис Енрике намали минутите на Мбапе през последните седмици, след като играчът каза на клуба, че ще напусне след края на сезона, но капитанът на Франция доказа, че ще бъде жизненоважен, ако ПСЖ най-накрая иска да спечели състезанието за първи път .

Електрическият Мбапе беше невъзможен за Реал Сосиедад да овладее и неговите удари след 15 и 56 минути оставиха лидерите в Лига 1 с проста нощ в северната част на Испания.

„Много сме щастливи, това беше целта “, каза Мбапе пред Canal Plus.

„Искахме да се класираме, но днес също искахме да спечелим и да си дадем малко по-лесна игра. Това и направихме.

„Имахме ясен план за играта. Успяхме да отбележим рано и най-вече успяхме да избегнем големи затруднения."

Тясно свързан с Реал Мадрид, решителният Мбапе даде на защитата на Ла Лига бегла представа какви ужаси може да ги очакват през следващия сезон.

Нападателят, който отбеляза и в първия мач, стреля в началната фаза и след това простреля Хамари Траоре, за да постави Брадли Баркола, но Алекс Ремиро го отказа от упор.

Не беше толкова много, че Реал Сосиедад не обърна внимание на предупреждението, но просто не можа да спре 25-годишния футболист.

Игра в наказателното поле, но встрани от вратата, Мбапе откри от нищото.

С няколко хитри докосвания той изпрати Игор Зубелдия се пребори и отвори достатъчно пространство за удар, който насочи към далечния ъгъл от тесен ъгъл.

Яростният удар на Мбапе извади част от мрежата от гредата и играчите трябваше да изчакат, докато бъде фиксирана за игра за да подновят.

Може и да не са си направили труда - надпреварата на практика приключи.

Двойни проблеми

Мбапе увеличи преднината на ПСЖ 11 минути след второто полувреме, надпреварвайки се зад защитата от половината път линия.

Нападателят оформи още един удар към далечната греда, но след това измами Ремиро, като помете отблизо за неговия шести гол в осем мача от Шампионската лига този сезон.

Реал Сосиедад започна да хвърля всичко, което имаше на ПСЖ, но беше твърде малко, твърде късно.

Смяната Андер Баренечеа бе отменен гол поради сложна засада моменти след влизането си.

Джанлуиджи Донарума направи страхотно спасяване, за да осуети Бенат Туриентес, докато домакините търсеха утеха гол, който в крайна сметка дойде след смъртта.

Донарума центрира в средата на наказателното поле и Микел Мерино беше на точното място в точното време, за да стреля.

„Състезавахме се, но срещу отбор от това ниво и с играч... Мбапе, който всеки път, когато го получи в прехода, е почти гол...", каза Мерино пред Movistar.

"Надявам се този клуб отново да има нощи като тези."

С една победа в 10 мача във всички състезания, Ла Реал се бори за достигане до Лига Европа през следващия сезон.

Една от малкото негативни бележки за ПСЖ беше жълт картон за защитника Ашраф Хакими, който ще го изключи от четвъртфиналите първи мач.

ПСЖ, в последните осмина за първи път от 2021 г., ще се тревожи за това по-късно – това беше вечер, в която да отпразнуваме гения на Мбапе, въпреки че часовникът тиктакаше в дните му в Париж.

" (Мбапе) е най-добрият играч в света в последната третина, когато нахлува във вратата, неудържим, непобедим," каза Луис Енрике пред Movistar.

"Той беше много добър, но точно като всички негови съотборници -- това е екип и имаме нужда от всички."