Ерик тен Хаг губи контрола над работата в Ман Юнайтед, тъй като този отбор се разпада около него, пише МАТ БАРЛОУ след шамболичното поражение с 4-0 от Кристъл Палас
Daily Mail | 2024-05-06 | 01:31:06

Ten Hag стоеше на тъчлинията без следа от клубна марка върху дрехите си и слухове за път за бягство към Байерн Мюнхен се въртяха във въздуха, докато зареденият с енергия Palace на Oliver Glasner се разби на четири и домашният хор пееше за уволнението му сутринта.

Майкъл Олизе поведе разрушаването, оформяйки елегантно възвишено индивидуално представяне с първия и четвъртия гол. Жан-Филип Матета и Тирик Мичъл също бяха точни, а Андре Онана направи серия от спасявания, за да овладее смущението.

Майкъл Олисе отбеляза два гола, когато Кристъл Палас разби Ман Юнайтед в понеделник вечер

Олизе направи два брилянтни удара, за да увеличи натиска върху шефа на Ман Юнайтед Ерик тен Хаг

Това беше още едно нещастно излизане за хората на Тен Хаг докато Дворецът бунтува в Селхърст Парк

Играйте нататък Ябълка Spotify

Те са спечелили само два пъти в последните си 10 мача във Висшата лига и вече са загубили 13 мача в лигата този сезон. Все още предстоят домакински мачове срещу Арсенал и Нюкасъл, последвани от финал за ФА Къп на Уембли срещу Манчестър Сити.

Ten Hag беше предизвикателен, когато говори след това, но той губи хватката си, докато този отбор се разпада около него.

Той дойде в Селхърст без своя капитан Бруно Фернандес, отсъстващ поради контузия за първи път от преместването му на Олд Трафорд и Хари Магуайър, също контузен. Пълният обхват на списъка с жертви може би е най-добре илюстриран от двамата вратари и четирима тийнейджъри, посочени сред деветте резерви.

Касемиро изведе отбора и го замести в центъра наполовина заедно с Джони Еванс в една незабравима вечер за бразилеца. Имаше два отпаднали гола. Първо за нарушение срещу вратаря от Расмус Хойлунд и второ за засада.

За съжаление на Юнайтед, той се оказа също толкова опасен за гол в другия край на терена, от момента, в който Олизе прескочи безразсъдното си предизвикателство, нахлувайки от позиция в средата на терена и откри резултата в рамките на 13 минути.

Всички други бели фланелки в близост се оттеглиха и Олизе го прие като покана да стреля, стреляйки ниско покрай Онана.

Palace бяха добри през първото полувреме и по-добре във втория, като крилата се ускориха напред с удоволствие, за да се свържат с Олисе и Еберечи Езе, които се занесоха вътре и извадиха гостите от форма.

Размяна на пасове с участието на Даниел Муньос отдясно завърши с изстрел на Олисе, който разби неговия съотборник Матета. Друг опит на Олизе беше изстрелян рязко, право към Онана след подаване, отрязано от Мичъл.

Олизе откри резултата с хладнокръвен завършек, след като пропусна предишни предизвикателства в средата на линията

Жан-Филип Матета удвои преднината с гръмотевичен удар, след като преодоля Джони Еванс

Играчите на Юнайтед нямаха отговор за Ийгълс пред очарователно домакинство тълпата

Касемиро откри мрежата от корнер в 27-ата минута, но Хойлунд нахлу във вратаря на Палас Дийн Хендерсън, когато той скочи, за да избие удара с глава.

Това беше правилното решение, въпреки че реферът Джаред Гилет изглеждаше странно неохотен да го вземе. Може би му трябваше време, за да усвои цялата информация от множеството джаджи за тялото си, включително камерата за тялото му. Поне беше взето правилното решение.

Палас вкара втори гол, пет минути преди полувремето, печелейки топката с натиск по средата, преди централният защитник Крис Ричардс да я вземе аут Матета, който остави Евънс прав с промяна на темпото и посоката и се разби с издигащ се удар покрай Онана на близката му греда.

За Матета това беше 10-ти гол от прекрасна лилава част от 14 мача от началото на февруари.

За Ten Hag, чисто обобщение на състоянието на неговия отбор след полувремето .

Двама избледняващи силни играчи в централната защита, неспособни да се справят със скоростта, движението и силата на атакуващото трио на Палас и изложени от крехка халфова линия, двама от които бяха изключително ниски в мача, а другият все още беше в своя дебютен сезон, без да предлага защита.

Фронталната линия изглежда неспособна да задържи топката достатъчно дълго, предлагат някаква почивка и широките играчи не се върнаха, за да помогнат на крайните си бекове.

Феновете на Манчестър Юнайтед се забавляваха, като пееха за Ерик Кантона, който изстреля кунг -fu ритник на фен на Кристъл Палас в този мач през 1995 г. и те предложиха страхотна вокална подкрепа, докато нещата вървяха от зле към по-зле за отбора им.

Десет Хаг пусна Софян Амрабат през второто полувреме, опит да добави хапка, но нищо не се промени особено.

Тирик Мичъл направи три, като завърши добър ход от близко разстояние след почивка

Олизе празнува с мениджъра на Кристъл Палас Оливър Гласнър, след като отбеляза четвъртата

Обединените играчи изглеждаха шокирани, след като претърпяха унизително поражение в Лондон

Касемиро беше изключен втори гол. Този път точно в засада, когато атакува пряк свободен удар, изпълнен от Кристиан Ериксен. Ударът с глава на бразилеца срещна гредата и той натисна отбитата топка, но флагът беше вдигнат и повторенията подкрепиха обаждането.

Събитието можеше да се обърне, ако този гол беше добър , но тимът на Гласнър вкара третия си гол в 58-ата минута от къс корнер и центриране на Адам Уортън, върнат в собствената си врата от Диого Далот под натиска на Йоахим Андерсен и завърши отблизо от Мичъл.

Вторият удар на Олизе за вечерта беше прехвърлен покрай Онана, свиреп завъртащ удар с левия му крак, след като Каземиро загуби топката от Муньос дълбоко. Това беше неговият девети гол за сезона само в 17 изяви.

Одсон Едуар, който влезе вместо Матета, почти отбеляза пет, когато удари греда от разстояние в добавеното време. Фактът, че не бяха пет, се оказа най-малката милост за Ten Hag.