Феновете на Арсенал се смееха за последно със саркастични скандирания, докато Челси беше унижен в най-ниската точка на сезона
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-23 | 23:35:05

Те пускаха всички парти песни след последния съдийски сигнал на Emirates.

И нищо чудно, че феновете на Арсенал бяха в настроение да танцуват след петзвездно представяне, което ги изведе с три точки на върха на Висшата лига.

Феновете на Челси играха парти пупърс, тъй като краят на гостите беше практически празен много преди края след края още една унизителна нощ за Маурисио Почетино. Това се почувства като ново дъно за Челси, тъй като провалът им през второто полувреме беше смущение, докато головото настроение на Арсенал възвърна вярата, че те все още могат да бъдат короновани шампиони.

Манчестър Сити има два мача в ръка, но трябва да стигне до Брайтън в четвъртък вечер, знаейки, че не могат да си позволят грешка, особено когато Арсенал се върна към най-доброто си постигане на свободни голове.

Разбира се, диджеят на Арсенал извади песента на сезона за Кай Хаверц, който отбеляза два гола срещу стария си клуб и празнува, сякаш това означаваше всичко за него.

Хаверц отново беше брилянтен като негов двойник го отведе до 11 гола във всички състезания и той изигра толкова ключова роля в борбата за титлата на Арсенал.

Нищо чудно, че феновете на домакините обичат тяхната версия на песента Waka Waka, докато скандират саркастично: „£60 милиона надолу източването - Кай Хаверц вкарва отново.”

Хаверц така и не разгърна пълния си потенциал на Стамфорд Бридж, но Микел Артета определено извлича най-доброто от него сега.

Ако само Челси имаше нападател, който можеше да вкара топката в мрежата, тъй като те бяха толкова лоши в атака, колкото и в защита, а Николас Джаксън пропусна хеттрик с големи шансове.

Нищо чудно, че феновете на Челси са хранени- и е трудно да се види как Почетино може да обърне този хаос, тъй като времето изглежда изтича за него с прояви като това.

Арсенал беше просто твърде добър, тъй като Бен Уайт също вкара два пъти и, ако се поколеба миналата седмица след поредните поражения от Астън Вила и Байерн Мюнхен, а след това жестоката победа на Уулвс, последвана от разрушаването на Челси, ги настрои за неделното дерби на Северен Лондон.

Те никога не са погледна назад, след като поведе в четвъртата минута. Деклан Райс играеше в по-напреднала роля в халфовата линия с Томас Партей, възстановен в стартовия състав.

Райс излезе напред от халфовата линия, пусна на Леандро Тросард и неговият нисък удар смути вратаря на Челси Джордже Петрович на близката му греда.

Джаксън имаше късмета да не види червено след ужасен удар предизвикателство срещу Такехиро Томиясу, докато Арсенал не се възползва от шансовете си, тъй като Хаверц подаде, вместо да стреля и след това видя още един опит, спасен от Петрович.

Челси беше много в играта през полувремето, но Арсенал излезе освежен след break - и отвя хората на Почетино.

Те получиха секунда след 52 минути, когато небрежната защита на Челси беше ужасно изложена. Ударът на Райс беше блокиран, но падна идеално за Уайт, за да стреля покрай Петрович.

Пет минути по-късно Арсенал водеше с 3-0. Габриел изглеждаше фаулиран срещу Нони Мадуеке, но нищо не се получи и брилянтният пас на Мартин Одегаард освободи Хаверц, който се втурна, удържа Марк Кукурела и след това стреля покрай Петрович.

След 65 минути резултатът беше 4-0. Букайо Сака постави Хаверц, който се обърна красиво в наказателното поле, отвори тялото си и след това стреля в секундата си за вечерта. Какво вдъхновение беше той.

Уайт получи пета след 70 минути. Одегард получи втората си асистенция за вечерта, докато игра в бяло, което завърши брилянтно с чудесно воле от страничен крак.

Това беше победа, която върна пълното самочувствие на Арсенал и поражение, което може би е най-ниското за Челси точка на бурен сезон.

Това е и най-тежкото поражение на Челси след победата с 6-0 над Манчестър Сити през 2019 г. и задачата на Почетино изглежда по-трудна от всякога.

и получавайте ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk