Финалната маса на Чемпиъншип като потвърдени промоции, плейофни места и изпадания
The Mirror | 2024-05-04 | 17:22:49

Сезонът на Чемпиъншип е завършен и Ипсуич Таун си осигуриха място във Висшата лига следващия сезон заедно с Лестър Сити.

Трактор Бойс постигнаха победа с 2-0 над Хъдърсфийлд Таун с голове на Уес Бърнс и Омари Хътчинсън, гарантирайки, че отборът на Киърън Маккена завърши като подгласник в дивизията. Ипсуич беше един от осемте отбора, за които имаше за какво да се играе в последния ден на състезанието.

Конкурирайки се с Ипсуич за промоция бяха Лийдс. Те видяха, че надеждите им се попариха рано, когато Саутхемптън излезе напред чрез Адам Армстронг, но скоро отвърна на удара чрез Джоел Пиро. Светците се увериха, че могат да се изправят отново срещу отбора на Йоркшир чрез финала на плейофите, тъй като голът на Уил Смолбоун спечели победата на Elland Road за гостите.

Все още имаше страни, които биха били повече от щастливи да заслужат своето място в плейофите. Мястото на Норич беше почти сигурно поради превъзходната им голова разлика, но Уест Бромич трябваше да свърши работа, за да остане над Хъл Сити.

Тигрите трябваше да направят дълго пътуване до Плимут Аргайл, за да се включат в битката за изпадане, докато Хоторнс посрещнаха Престън. Джо Едуардс изведе клуба от южния бряг напред след 20 минути на стадион Хоум Парк, за да осигури надежда за оцеляване.

Шансовете на Хъл за плейофите бяха ударени, но бяха напълно опустошени от Уест Бромовик. Отборът на Мидландс стигна до лесна победа над Престън с голове на Алекс Моуат, Кайл Бартли и Дарнел Фърлонг, гарантирайки на WBA поне още два мача през сезона. Уест Бромич се изправя срещу Саутхемптън в два мача за място във финала на плейофите, докато Лийдс се изправя срещу Норич.

Четири отбора се състезаваха за последното място в зоната на изпадащите в последния ден с Ротъръм Юнайтед и Хъдърсфийлд вече падна. Всеки ще направи всичко по силите си, за да остане в дивизията, тъй като Плимут, Шефилд Уензди, Блекбърн и Бирмингам излязоха с четири победи.

Бухалите изглеждаха първо осигурени безопасността. Те водеха с 2-0 преди полувремето срещу Съндърланд благодарение на голове на Лиам Палмър и Джош Уиндас.

Бирмингам се нуждаеше от най-големия обрат, след като започна деня на 22-ро място, но си даде искрица надежда чрез Paik Seung -хо с глава през второто полувреме, но все пак се наложи Блекбърн или Плимут да допуснат. Звездният нападател на Роувърс Сами Шмодикс се погрижи отборът на Джон Юстас да запази статута си в Чемпиъншип с второто полувреме, за да увеличи преднината си като голмайстор на второто ниво.

След като уволниха Юстас през октомври с Бирмингам на шесто място, сините бяха хвърлени в Лига 1 за първи път от 1994/1995 г., тъй като резултатите не им паднаха. Разгледайте финалната таблица на шампионата по-долу.