Франция победи Шотландия в турнира на Шестте нации за жени
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-30 | 22:18:18

Франция постигна две от две победи в Шестте нации за жени с трудна победа с 15-5 като гост на Шотландия в събота.

Шотландия, току-що след минимална победа над Уелс в първия кръг, поведе с 5-3, след като проститутката Елис Мартин вкара опит шест минути преди почивката, след като Франция наруши безизходицата на стадиона в Единбург с дузпа на Лина Куейрои.

Това беше впечатляващо усилие на шотландците, като се има предвид, че те бяха победени с 55-0 от Франция през миналия сезон на Шестте нации за жени.

Но ритъмът на домакините беше нарушен, когато Моли Райт, заместник на Мартин, се контузи при мач само секунди след като излезе на терена.

След дълго забавяне за лечение, Райт беше изваден от терена.

Франция отговори по-добре от двата отбора на спирането, като опитният номер 8 Роман Менаджър изпрати крилото Кели Арби за опит в 53-та минута.

В мач с пропуснати голови удари Франция завърши силно с центриране на Емелин Грос за опит в добавеното време, което лиши Шотландия от загубена бонус точка, докато Les Bleues последваха победата си с 38-17 над Ирландия с нова победа.

Треньорът на Шотландия Брайън Ийсън беше горд от своя отбор, като каза пред BBC: „Беше наистина окуражаващо по толкова много начини. В защита изложихме телата си на линия... Мислех, че ги притиснахме докрай. Те заслужаваха точка от това те заслужаваха бонус точка."