Хари Кейн вкарва два гола, за да помогне на Байерн Мюнхен да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига с победа с 3-0 над Лацио (общо 3-1) – и да запази надеждите си за трофей след поражението в първия мач
Daily Mail | 2024-03-06 | 03:03:35

Вместо това Байерн показа доминацията, която им липсваше на вътрешния терен, като Мануел Нойер не беше необходимо да направи нито едно спасяване. Кейн вкара два пъти, като 30-годишният хищник стигна до 33 гола в 33 мача, откакто подписа за £86,4 милиона от Тотнъм, докато Томас Мюлер вкара с глава изгарящото воле на Матайс де Лигт.

Финалът на Шампионската лига трябва да се проведе на стадион Уембли през юни – арена, която Кейн познава, обича и иска да украси с Байерн. Дори до края на тази победа той се връщаше, за да се справи с Матео Гуендузи, а домакинската подкрепа му отговори, като показа любовта си към него.

Хари Кейн отбеляза два гола, когато Байерн Мюнхен победи Лацио 3-0 (3-1 agg) за достигане до четвъртфиналите на Шампионска лига

Байерн с облекчение запазиха надеждите си за трофей, тъй като изостават с 10 точки от Байер Леверкузен в Надпревара за титлата в Бундеслигата

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Беше важна вечер“, каза Кейн, след като спаси сезона на Байерн от провал. „Това наистина може да промени инерцията на сезона.“

Алонсо ще остане на радара на Байерн в търсенето на наследник – ако не можете да ги победите , купете ги – но Тухел може поне да запази надежда да постигне нещо специално преди заминаването си.

Байерн се изправи срещу група воини, които бяха подходящи за скрап след като Лацио на Маурицио Сари имаше трима уволнени играчи при поражението в Серия А от Милан в петък. Гуендузи беше сред показаните червени, но бившият халф на Арсенал не е просто разгорещен търговец на стоки. Той също може да играе и партньорството му с Фелипе Андерсън от дясната страна на Лацио притесни германците в началото.

И все пак Байерн скоро пое контрола над това състезание с Лерой Сане и Джамал Мусиала тестват вратаря на Лацио Иван Проведен, преди Кейн да бъде лишен от долния ъгъл от отклонение на Марио Гила.

Лацио трябваше да поведе след 36 минути . Защитният удар с глава на Matthijs de Ligt само помогна на Mattia Zaccagni да направи кръстовището над Eric Dier, за да се приземи с Ciro Immobile на задната греда. Той трябваше да отбележи – това беше влизане по неговите стандарти – но пропускът му остави Сари с глава в ръцете.

Колко скъпо струваше това, защото в 38-ата минута Байерн вкара чрез знаете-кой. Ударът с глава на Мюлер доведе до изтрит удар на Рафаел Герейро, но Кейн се погрижи да получи едно докосване, за да изпрати топката извън Проведен. на полувремето всичко беше изравнено, докато Байерн спечели корнер. Това доведе до ракета от залп от Де Лигт, която беше насочена от Мюлер – световноизвестният космически нашественик, който удря отново.

Лацио дори не успя да отправи удар към целта - същата съдба, която сполетя Байерн в първия мач

Томас Мюлер изведе Байерн напред в общ резултат с второто им полувреме през първото полувреме в Мюнхен

Победата облекчи натиска върху напускащия шеф Томас Тухел, който напуска в края на сезона

Байерн беше елиминиран от всяка от последните си седем Шампионска лига равенства, когато загубиха първия етап, но сега водеха. В 52-ата минута Имобиле изкрещя за дузпа, когато усети, че е ударен от Де Лигт. Това не доведе до нищо друго освен да бъде заменен, контузен при сблъсъка.

Това беше удар за Лацио, който допусна отново, когато ударът на Сане беше париран от Проведен по пътя на Кейн. Осиновеният син на Мюнхен го направи отново – точното място, точното време, забележителен 33-и гол за Байерн, чийто сезон все още можеше да бъде спасен чрез елитното състезание на Европа.

Някои може да се каже, че има трофей за Кейн, предвид начина, по който премина сезонът на Байерн в Бундеслигата, въпреки неговите голове. Той обаче не се отказва от Светия Граал на Шампионската лига. Докато Тухел го има, той има шанс да се поклони със стил на Уембли.