Патрик Уиздъм хоумърс в 10-ия, издигайки Чикаго Къбс до 5-4 победа над Питсбърг Пайретс
AP News | 2024-05-12 | 23:24:34

ПИТСБЪРГ (AP) — Коди Белинджър удари зелена светлина, преди Патрик Уиздъм да добави застраховка с хоумран в 10-ия ининг , издигайки Chicago Cubs до победа с 5-4 над Pittsburgh Pirates в неделя за победа в серия.

Bellinger поведе, като дриблира топка през лявата страна на вътрешното поле срещу Aroldis Chapman (0-3 ), отбелязвайки автоматичен бегач Seiya Suzuki, преди да бъде хванат в надпревара между първи и втори. Wisdom направи два аут синкера, седмото хвърляне на прилепа, 412 фута в храстите на централното поле.

Чапман напусна с очевидна контузия, след като падна с 3-0 от Ник Мадригал с две аутове и бегачи на първи и втори. Кайл Николас влезе, завършвайки разходката на Мадригал, преди Майк Таучман да вкара при подадена топка.

Конър Джо поведе в долната половина с петия си хоумрън, удар от два ръна към трибуната отляво. Adbert Alzolay продължи да разхожда Джак Сувински, преди да оттегли следващите трима удари за четвъртото си спасяване.

Чикаго спечели пет от осем, след като взе две от три от Питсбърг, който е 7-16 от началото 11-5.

Пиратите бяха заредени с един аут в деветия. Héctor Neris (3-0) след това накара Брайън Рейнолдс да се завърне в форс аут и Oneil Cruz да изхвърчи в центъра.

Кристофър Морел изведе Къбс с 2-0 в първия, изпращайки крива топка от Бейли Фалтър на 397 фута наляво за деветия си хоумрън.

Фалтър се отказа от два ръна и пет попадения за шест ининга.

Крус удари потъване от Кайл Хендрикс на височина 183 фута, пускайки го на първия ред над Стената на Клементе вдясно, за да поведе четвъртия .

Хендрикс излезе от 15-дневния списък с контузени, като направи пет ининга, за да позволи едно бягане и две попадения с четири ходения и пет удара. Ветеранът десничар не беше стартирал от 21 април поради болки в долната част на гърба.

Джо вкара гол при жертвен флай от Джаред Триоло, за да изравни 2-всички в шестия преди Сувински, с бегачи първи и втори за Чикаго, натоварен от дясната си страна за улавяне при гмуркане, което ограби Suzuki от вероятно удвояване на зелена светлина в седмото.

Къбс: LHP Shota Imanaga (5-0, 1.08) е настроен да вземе могилата в понеделник за първата от серия от три мача в Атланта.

Пирати: RHP Мич Келър (3-3, 4.41) ще започне в понеделник, за да започне серия от три мача в Милуоки, първото му излизане, откакто позволи едно изпълнение на пет попадения в пълен мач срещу Ейнджълс на 6 май.