Харви Барнс изстреля Нюкасъл до сензационна победа за завръщане - подпомогнат от друга катастрофа на Калвин Филипс
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-03-30 | 17:23:34

Харви Барнс предизвика забележително завръщане като Нюкасъл и измъкна отбора на Еди Хау от ръба.

Каква луда игра и малко вероятен обрат.

Трилър със седем гола, при който Нюкасъл падна и отпадна и изоставаше с 3-1 след полувремето, и се насочи към още едно изтичащо сериозна загуба само четвърт час преди края. В продължение на един час те бяха бъркотия, без идеи и дух и сезон, който не вървеше наникъде.

Но тогава дойде онази искра, която направи Джордис известни с 4-3 резултата през 90-те години. И промяна в настроението от униние и края на сезона до отново преследване на европейски футбол. Дейвид Мойс ще бъде толкова ядосан, колкото и шефът на Нюкасъл Еди Хоу е подтикнат от тази магия, която двата гола откри Барнс.

Нюкасъл беше подпомогнат от катастрофалното 20-минутно камео на Калвин Филипс, който даде дузпа и не успя да предизвика Барнс за победител.

Чуковете спечелиха този мач и по-добрият отбор би го спечелил видях го. Но те се изключиха, станаха небрежни и хората на Хау намериха духа, който им липсваше в продължение на един час.

Завършекът на Barnstorm на Барнс го накара да влезе в 67-ата минута, изравни за 3- 3 в 83-ата, плъзгайки удар под краката на Лукаш Фабиански.

След това най-доброто в мача. Той събра топката отляво, влезе навътре и вкара ударно усилие от 28 ярда. Хаос.

Беше невероятно. Играчите на Хау изглеждаха без идеи и непроменени за часа, но показаха характер, за да се съберат. Това може да е резултат, макар и объркан за дълъг период, който слага край на скорошния им спад. Антъни Гордън дори успя да бъде изгонен в 94-ата минута за второ жълто, за да добави хаоса и отстраняването няма да е добре дошло.

Започна добре за Джордис. Исак реализира дузпа в петата минута, спечелена от крилото на Англия Гордън, който беше фаулиран от Владимир Куфал.

Но Нюкасъл бързо претърпя неуспехи от контузии. Jamaal Lascelles беше вместо Sven Botman, но издържа само 17 минути. Промяната в отбраната скоро беше разкрита в рамките на четири минути. Добре премерена топка над горната част на Лукас Пакета пусна Михаил Антонио свободен към вратата и той унищожи вратаря Мартин Дубравка.

Бруно Гимараеш уцели гредата, но Нюкасъл избухна от двете страни на полувремето, изглеждайки неорганизиран и не премина към опасност.

Чуковете поведоха чрез умно мислене, добро съдийство и гол на Мохамед Кудус. Кудус беше фаулиран от Фаб Шар. Jarrod Bowen хвана играчите на Howe да дремят с бърз пряк свободен удар, захранвайки Kudus, който вкара гол. Играчите на Toon протестираха напразно, казвайки, че Schar има нараняване на главата.

Уест Хям трябваше да подпечата точката, когато Bowen направи три. Кудус спечели една изгубена топка в собственото си поле, проби напред и пусна Боуен във вратата.

Английското крило беше непокрито в средата със свободата на Сейнт Джеймс Парк и завърши от 18 ярда.

Нюкасъл си върна един, когато заместник Филипс ритна Гордън в наказателното поле, отсъдено след проверка на VAR. Исак реализира втория си точен удар в мача 13 минути преди края.

Заместникът Барнс се смее последен. Не веднъж, а два пъти. Луд обрат и вбесяващ обрат за Уест Хям и Мойс.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk