Ирландия печели една след друга титли от Шестте нации с минимална победа над храбрия Шотландия
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-16 | 23:54:50

Ирландия запази титлата си от Шестте нации с тежка победа със 17-13 над Шотландия на Lansdowne Road в Дъблин в събота, 16 март.

Опити на Дан Шийхан и Андрю Портър прехвърлиха ирландците над линията, тъй като домакините бяха осуетявани отново и отново от великолепна шотландска защита.

Титлата - с две поредни победи те подражават на ирландската страна на Джо Шмид 2014-2015 -- е известна утеха за пропускането на исторически турнири от Големия шлем на Шестте нации, след като беше победен от Англия миналия уикенд.

Питър О'Махони все още не е обсъдил дали остава капитан, а 34-годишният ветеран беше в сълзи при изпълнението на националните химни, получавайки съчувствено потупване по главата от съотборника си от Мюнстер Тадг Бейрне.

Въпреки това, той се усмихваше от ухо до ухо, когато трофеят беше в чантата.

„Не знам. беше последният ми, беше доста добър", каза той.

"За щастие излязохме и го направихме срещу добър отбор. Показахме смелост, амбиция с топката и реших, че играхме добро ръгби .

„Говорихме за засядане и поставихме много работа в краката им. Мислех, че 10-те минути след полувремето бяха наистина впечатляващи."

Старши треньорът Анди Фарел не можеше да бъде по-горд от своя отбор.

"Това беше война на изтощение," каза 48-годишният англичанин .

„Радвам се за момчетата, тъй като поредните титли са много трудни за постигане.“

Колегата му от Шотландия Грегор Таунсенд също изрази гордостта си от своя отбор, който въпреки това се спускаше до 10-та поредна поражение от ирландците.

„Чувствам се наистина горд от играчите“, каза той.

„Усилията, които полагат днес в една от най-трудните среди за игра.“

Шийхан получава пети опит< /h2>

Шотландците откриха резултата в осмата минута, Фин Ръсел надхвърли дузпа, за да спечели половин век точки през тази кампания, след като Джеймс Лоу беше наказан.

Шотландците обаче раздадоха мек опит, след като проститутката Джордж Търнър преобърна и беше избрана от Дан Шийхан, който имаше най-простата задача да докосне - неговият пети опит на турнира.

Джак Кроули реализира от широк аут отдясно за 7-3.

Лошата дисциплина на Ирландия беше явна слабост в първенството и Ръсел изпълни втора дузпа поради друго ирландско нарушение в 18-ата минута.

Нито една от страните не можа да се наложи в играта, тъй като защитите бяха стабилни и имаше малко, ако всякакви възможности за гол, оставяйки мача много на равновесие в края на едно лошо първо полувреме.

Ирландците обаче започнаха втория период по оживен начин и Кроули изпълни дузпа след отлична игра в атака за 10-6 .

Способността на Ръсел да прави ученически грешки след това предаде на ирландците инициативата, тъй като той изкара топката директно от началния удар.

Ирландците увеличиха натиска, докато защитата на шотландците изчезна, но на Тадхг Фърлонг бе отказан опит тъй като беше преценено, че е чукнал, докато отиваше да докосне топката.

Ирландците натиснаха, но Калвин Неш беше виновен, че не успя да подаде, тъй като затвори линията, а изключителният шотландски флангов играч Анди Кристи форсира обрат.

Шотландската защита беше великолепна, тъй като ирландците се настаниха на тяхната линия и въпреки че допуснаха дузпи, по някакъв начин не позволиха на домакините.

Те също така успяха да форсират грешки с обикновено надеждния Гари Рингроуз, който направи първото си участие на турнира, показвайки ръждивостта си, докато почукваше с махане на линията.

Рингроуз обаче се изкупи с превъзходно соло изпълнение по крилото, което даде на ирландците страхотна позиция, но отново им беше отказан опит, тъй като Роби Хеншоу беше задържан.

Въпреки това, реферът Матю Карли беше изгубил търпение с шотландците, които допуснаха дузпи и осъдения Юън Ашман, докато отсъди още една дузпа на ирландците.

Този път с мъжко предимство домакините не сгрешиха, тъй като Андрю Портър надхвърли и Кроули реализира за да увеличат преднината на Ирландия до 17-6.

Шотландците отвърнаха направо, след като Хари Бърн беше блокиран, а Хю Джоунс проби и докосна гредите.

Ирландците успяха да видят последните минути на игра, позволявайки на характерната им мелодия Zombie от The Cranberries да бъде изпълнена с пълна сила, след като Карли свири последния съдийски сигнал.