Кога са полуфиналите на Шампионската лига? Телевизионна информация и дати за прогреса на Байерн Мюнхен и Реал Мадрид
The Mirror | 2024-04-17 | 00:07:03

След напрегната серия от четвъртфинали вече знаем полуфиналния състав за Шампионска лига 2023-24.

В реваншите във вторник имаше много голове. Борусия Дортмунд спечели победа над Атлетико Мадрид в двубой с два гола за няколко минути, осигурявайки победа с общ резултат 5-4, докато Пари Сен Жермен се възползва от червения картон на Роналд Араухо, за да победи Барселона с 4-1 на вечер и общ резултат 6-4.

Видяхме повече драма в сряда, когато двамата останали английски представители играят. Арсенал претърпя минимална загуба от Байерн Мюнхен, докато Манчестър Сити претърпя болезнено поражение след изпълнение на дузпи от Реал Мадрид.

Жребият за полуфиналите беше изтеглен по същото време като този за четвъртинките , което означава, че четирите отбора, останали в състезанието, вече знаеха какво ги чака. Дортмунд ще се изправи срещу ПСЖ, а Байерн ще се изправи срещу Реал Мадрид, а Mirror Football има цялата необходима информация за вас.

Кога са полуфиналите на Шампионска лига

Първите мачове от полуфиналите на Шампионска лига 2023-24 ще се проведат на 30 април и 1 май. Реваншите са само една седмица по-късно, на 7 и 8 май, като всички мачове трябва да започнат в 20:00 часа британско време.

Тъй като жребият за полуфиналите беше направен едновременно с жребия за четвъртфиналите, вече знаем кои отбори ще играйте първо у дома. Дортмунд ще посрещне ПСЖ на Сигнал Идуна Парк, преди да отпътува за Парк де Пренс за мача като гост, докато Байерн ще посрещне Реал Мадрид на Алианц Арена, преди да се отправи към Бернабеу седмица по-късно.

Кой е вашият съвет да спечели Шампионската лига? Кажете мнението си в секцията за коментари

Мачовете са малко по-рано от полуфиналите от миналия сезон, които бяха отложени след зимното Световно първенство през 2022 г. Комбинацията от края на април и началото на май беше по-често срещана в предишните сезони , но мачовете се играят на точно същите дати като полуфиналите през 2019 г.

По кой телевизионен канал са полуфиналите?

Както при груповата фаза на Шампионската лига , осминафиналите и четвъртфиналите, зрителите от Обединеното кралство могат да гледат полуфиналите по TNT Sports. Разпространителят показа между 30 минути и един час подготовка за четвъртфиналите преди началото на 20:00 часа.

TNT Sports също ще покаже финала, както и повечето игри в следващите три сезона. Въпреки това от следващия сезон нататък Amazon ще излъчва редица мачове на живо, докато BBC ще показва програма с акценти.

Шампионска лига 2024-25 ще бъде първото издание на турнира, което ще използва нов швейцарски -стил формат на мястото на груповата фаза. Това означава, че в първата фаза ще участват 36 отбора, спрямо 32 този сезон.

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия