Ленс победи Севиля във финалния мач от Шампионската лига, за да спечели място в Лига Европа
Снимка: france24.com
France 24 News | 2023-12-12 | 00:18:17

Голът на Анджело Фулджини дълбоко в добавеното време донесе на RC Lens победа с 2-1 у дома срещу Севиля във вторник, която осигури трето място в група B на Шампионска лига и място в Лига Европа.

Севиля, шампион на Лига Европа за седми път миналия сезон, завърши на последно място в групата с две точки, докато Ленс, който се нуждаеше само от равенство, за да спечели третото място, завърши с осем точки, една зад ПСВ на второ място, докато Арсенал оглави групата на 13.

Ленс поведе в 63-ата минута с дузпа, реализирана от Пшемислав Франковски, но Серхио Рамос изравни от дузпа за Севиля в 79-ата минута.

Севиля увеличи напрежението в последните минути но не успяха да намерят друг и голът на Фулджини в шестата минута на добавеното време донесе победата на Ленс.