Лионел Меси доказва, че е победил Америка на стадион Чийфс след среща с Патрик Махоумс
The Mirror | 2024-04-14 | 07:11:34

Популярността на Лионел Меси беше толкова ясна, колкото винаги в събота вечерта, когато Интер Маями се изправи срещу Спортинг Кей на стадион Ароухед - дом на Канзас Сити Чийфс .

Sporting KC обикновено играе своите мачове в Children's Mercy park, който може да побере само до 21 500 фенове. Поради огромния шум около пристигането на Меси в Канзас Сити обаче клубът избра да премести мача си срещу Интер Маями на Arrowhead - много по-голям стадион, който побира приблизително 76 000 души.

Сред присъстващите бяха куотърбекът на Chiefs Патрик Махоумс и старши треньорът Анди Рийд. Малко преди Меси да излезе на терена, обаждащият се на звездата го поздрави в тунела за играчите и му предложи няколко кратки насърчителни думи, казвайки: „Успех, човече, забавлявай се там.“

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ Лионел Меси подложен на подигравки с Кристиано Роналдо в нещастната вечер за Интер Маями

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Както се очакваше, Меси привлече рекордна публика в събота, като се съобщава, че повече от 70 000 фенове са се наредили по трибуните. Въпреки че мачът се игра в Канзас Сити, по-голямата част от присъстващите фенове изглежда подкрепяха Маями - както стана ясно, когато Меси вкара висок удар през второто полувреме.

Не отне много време на Меси да почувства присъствието си на легендарния стадион на NFL. В началото на 18-ата минута 36-годишният футболист подаде невероятен пас към Диего Гомес, разделяйки двама защитници с перфектна топка и изравнявайки резултата на своя съотборник.

След това в 51-ата минута, Меси дриблира в гънка в защитата и изстреля лазер. Изстрелът му бързо намери вратата, издигайки се точно над протегнатата ръка на вратаря на Sporting KC Тим Мелия и извеждайки Inter Miami напред с 2-1.

За всички последни новини, политика, спорт, и шоубизнес от САЩ, отидете на .

Голът на Луис Суарес в 71-та минута се оказа победният резултат, като Интер Маями удържа в последните минути, за да осигури победа с 3-2 над Sporting KC.

Докато Меси продължава да се приспособява към живота в Съединените щати, аржентинецът наскоро сподели, че се опитва да научи повече за NFL. Когато беше помолен да изброи любимите си спортове в Big Time Podcast, той каза: „Тенис, падел, баскетбол и американски футбол,“

„Научавам много за американския футбол“, продължи той.“ Да го опозная по-добре и да го обикна.“