Ливърпул 2-1 Фулъм: Изящното камео на Коуди Гакпо създава още един обрат в сюжета за Червените на Юрген Клоп, докато те се възстановяват от допуснатия удар на Уилиан, за да водят полуфинал на Carabao Cup
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-11 | 02:51:06

Този мач започна по същия начин, като Ливърпул изоставаше с гол през първото полувреме, което завърши с оплаквания от небрежност в защита и липса на креативност в атака. Но ударите през второто полувреме на Къртис Джоунс и резервата Коди Гакпо отмениха откриването на Уилиан.

Клоп отрече предположението, че неговите самонаречени Mentality Monsters се завръщат - но е трудно да се спори повече. Независимо дали става въпрос за титулярните 11, или тези от резервната скамейка - Ливърпул вкара 15 гола от резерви този сезон - тези играчи не знаят кога са победени.

Ливърпул изостана до победиха Фулъм с 2-1 в първия си полуфинален сблъсък от Карабао Къп

Коуди Гакпо отбеляза победния гол, след като Червените отбелязаха два пъти за три минути от второто полувреме

Gakpo се прибра след брилянтна работа отляво на живия Дарвин Нунес

Къртис Джоунс изравни резултата, когато неговият удар от далечна дистанция се отклони от Тосин Адарабио

Вашият браузър не поддържа iframes.

Нито един отбор не беше в най-добрата си форма, като и двата често даваха топката евтино. В крайна сметка, както при победата им за ФА Къп в Арсенал в неделя, тактическите смени на Клоп по средата на мача спечелиха мача, като Дарвин Нунез получи две асистенции, а другият, Гакпо, вкара победния гол.

Босът на Фулъм Марко Силва, чийто отбор сега има трудна битка в реванша на Крейвън Котидж след две седмици, остана разочарован от това как отборът му капитулира, след като Джоунс изравни, с само две минути и 40 секунди между головете. Почувства се като дежавю за португалския бос.

Това триминутно заклинание поне подобри 81-те секунди, които разделяха Ливърпул от изравнителния гол и победата в мача във Висшата първенство Мач от лигата тук преди месец, който завърши 4-3, въпреки че Фулъм водеше с 3-2 до 87-ата минута.

Подходът на Котиджърс се различаваше донякъде от този Декемврийска загуба, която ги накара да атакуват Ливърпул без страх и да придобият увереност, че могат да запишат разбиващ и грабващ скалп. Това беше по-скоро вечер, предназначена да се отпуснат и да разочароват опонентите си.

И този план проработи, особено в ранните етапи, когато публиката на Анфийлд се раздразни от Губенето на време от страна на Фулъм, независимо дали става въпрос за Бернд Лено, който взима възраст с голови удари, или играчи, които удължават времето на пода след фаулове. Някои може да го нарекат измама, други биха го нарекли интелигентно управление на играта.

Клоп беше видимо стресиран, докато държеше главата си в ръцете си след спорно съдийско решение, докато Коп беше бесен, тъй като Върджил ван Дайк получи мек жълт картон. Но Ливърпул често беше виновен за собствения си провал, тъй като подаванията се заблуждаваха и атаките намаляваха.

Но въпреки доминацията им в притежанието на топката, 69 процента през първото полувреме , Ливърпул създаде малко в атакуващ смисъл, като единственото спасяване на Лено в първите 45 минути беше от далечен удар на Джоунс. Фулъм също почти не атакува, но се възползваха от шанса си, когато се появи.

Уилиан изведе гостите в шокираща преднина, като стреля интелигентно в рамките на само 19 минути

Това дойде след грешка на Върджил ван Дайк, когато той не успя да се справи с отскачаща топка

Червените бяха разочаровани през първия час от сблъсъка, тъй като им липсваше качество в последната трета

Началото беше значително подпомогнато от извънбалансиран Ван Дайк, който изкриви клирънс с глава право към Андреас Перейра, плюс младия краен бек Конър Брадли, който се подхлъзна . Перейра танцува в наказателното поле и подаде на Уилиан, който нанесе силен удар към вратата.

Ливърпул, разбира се, беше без четирима от петорката си лидерска група, с вицекапитана и главния създател Трент Александър-Арнолд, който се присъединява към Анди Робъртсън в списъка с контузени, голмайстора Мохамед Салах далеч от Египет и вратаря Алисон Бекер на пейката.

Келехър получи гласуване на доверие като вратар на Ливърпул в Карабао Къп - и Лига Европа - и може би щеше да се справи по-добре с гола на Уилиан, който го видя победен на близката греда. Но той нямаше много работа след това, тъй като голяма част от играта беше в другия край.

Неговият противник Лено нямаше много работа до края на часа Марк, като Райън Грейвенбърч изстреля встрани, а Диого Хота се оплете, когато далечен удар на Харви Елиът се отклони в пътя му.

Гакпо и Нунес бяха въведени в 56-ата минута и помогна да се промени играта – и с двата гола, за да обърнат нещата

Ливърпул ще се отправи към Крейвън Котидж след две седмици с преднина от 2-1 след първия мач

Това беше разочарование за Марко Силва, след като неговият отбор се защитаваше толкова стабилно до този момент

Лено обаче беше безпомощен в 69-та минута, когато Джоунс взе топката от границата на наказателното поле и видя удар, отразен от Тосин Адарабио. Едва ли демонстрация на творчески гений, но пасът беше деветата асистенция на Нунес за сезона.

Той скоро стигна до двуцифрени цифри, като следващата атака на Ливърпул видя уругваеца Номер 9 намери място отляво на наказателното поле и центрира пътя на другия си резерва Гакпо, който стреля в гръб. С щракането на пръстите играта се обърна наопаки.

Нунес заслужаваше гол за усилията си, а Клоп призна след мача: „Ти не може да има по-голям късмет от него в завършващата ситуация.“ Той имаше предвид два шанса, които бяха добре спасени от Лено, един с акробатика и един може би късмет, тъй като изстрел беше изстрелян право в него.

Мнозина подозираха, че бавният старт в крайна сметка ще настигне Ливърпул. Но ето ни в средата на януари, с червените начело във Висшата лига, все още във ФА Къп и Лига Европа и сега с единия крак на финала на Карабао Къп.

Източник: dailymail.co.uk