Ливърпул изхвърли победата, докато Астън Вила се завръща в трилър - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-05-13 | 23:22:50

Предпоследният мач на Юрген Клоп начело осигури много вълнение, тъй като Джон Дюран отбеляза два късни гола, за да спечели равенство на Астън Вила.

Червените дойдоха на Вила Парк без какво да играят, с гарантирано трето място, но все пак ще бъдат обезпокоени да изхвърлят две точки. Вила щеше да подпечата четвъртото място с победа и точката ги кара да гледат нервно през рамо към Тотнъм, който приема Манчестър Сити във вторник.

Ливърпул водеше в рамките на две минути, когато Еми Мартинес по някакъв начин успя да изпусне Харви Елиът се отклони през голлинията си. Вила отвърна на удара чрез Оли Уоткинс, който направи ослепителен пробег, за да изравни Юри Тилеманс, за да разбие изравнителния гол, но те не бяха изравнени за дълго.

След дълга проверка на VAR за засада, влизането на Коди Гакпо, след като Мартинес успя да докосне удара на Джо Гомес встрани, беше оставено. Вила трябваше да изравни отново преди полувремето, но Диего Карлос по забележителен начин пропусна открит гол - и отне топката на Уоткинс в този процес - от центриране на Леон Бейли, докато Муса Диаби пламна при чисто попадение.

НЕ БРАХУВАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА!

Джарел Куанса влезе зад гърба на Лукас Дигне, за да засече с глава пряк свободен удар на Елиът от вътрешната страна на гредата, за да направи 3-1. Тогава Уоткинс и Елиът бяха отменени голове от VAR за засада, преди резервата Дюран да избие в корнер, след като Алексис Мак Алистър изгуби топката в опасна зона. Той имаше още минути по-късно, когато пасът на Диаби случайно го удари и прелетя покрай Алисон. Ето основните точки за разговор.

Мартинес изпуска удар

Преди началния удар, Мартинес получи голямо изграждане. „Обичам вратар, който има присъствие“, каза Гари Невил по Sky Sports. „Не само физическо присъствие, но като цяло на терена. Той е малко луд, уверен, масивен характер. Играх с Петер Шмайхел, който беше подобен тип характер.

„Алисън беше най-добрият в света през последните няколко години, но мисля, че това, което Мартинес направи тази година с Вила и къде са те - той беше голяма част от това. Представям си в тази съблекалня начинът, по който той дава увереност на този отбор, е невероятен, победител в Световната купа и всичко, което носи това."

Минути по-късно смутен Мартинес изваждаше топката от мрежата си. Неговият характер не помогна, докато се опитваше да хване отклоненото центриране на Елиът, той го прехвърли, докато отчаяно се опитваше да си върне вродената увереност и смелост на Мартинес, но той изглеждаше уловен. не се концентрира 61 секунди. Сега той си отбеляза три автогола във Висшата лига - повече от всеки друг вратар в историята на състезанието.

Уоткинс, завършеният нападател

Гарет Саутгейт беше сред заинтересованите зрители на Вила Парк и мениджърът на Англия щеше да бъде възхитен от това, което видя от Уоткинс в 12-ата минута. Нападателят на Вила се оказа изолиран срещу Джарел Куанса; той веднага разпозна възможността увереността е такава в момента, че той не се поколеба.

Watkins мина покрай Quansah, без да се замисля, стигна до линията и избра перфектния пас за връхлитащия Tielemans. Това беше асистенция, която демонстрира колко добра е станала всестранната игра на Уоткинс под ръководството на Унай Емери. Сега той има 13 асистенции към своите 19 гола във Висшата лига. Той е на три пред Коул Палмър в класацията за асистенции и е четвърти по брой голове. Уоткинс също щеше да има 20-и гол в лигата, ако Карлос беше оставил центрирането на Бейли вместо него.

Наследството на Клоп

Това беше предпоследният мач на Клоп като мениджър на Ливърпул. Емоцията ще бъде запазена за неделя, когато Ливърпул приема Уулвс на Анфийлд - и Клоп ще се опита да изчака края на кампанията, за да разсъждава върху своите осем години и половина начело - но той трябва да е изпитал сътресение от гордост, когато третият

Един от любимите му млади играчи, Елиът, беше този, който изпрати свободния удар, от който Куансах се извиси и засече с глава. Говорейки преди мача, Клоп беше попитан дали има съжалява този сезон. Той каза: „Ако малко съжалявам за нещо, то е, че Харви може би не играе достатъчно често“, отговори той. Но Клоп не трябва да съжалява - в крайна сметка той ще може да оцени правилно ролята си в развитието на кариерата на младежите на Ливърпул, като Елиът и Куанса са най-новите примери.

Трудният въпрос за Тотнъм

През последните няколко дни се говореше много за мача на Тотнъм срещу Манчестър Сити във вторник вечерта и дали домакинът може да се прехвърли, за да попречи на Арсенал спечели титлата във Висшата лига за първи път от 20 години. Е, този резултат подкрепя твърдението на Ange Postecoglou, че няма да направят такова нещо.

Много фенове на Спърс в социалните медии предпочитат тяхната страна да загуби, за да помогнат на Сити по пътя им към шеста титла за седем години. Но равенството на Вила означава, че определено има за какво да играят, защото изостават с пет точки с мач по-малко. Ако победят Сити, те ще играят в ръцете на Арсенал, но също така ще си дадат добър шанс да играят в Шампионската лига през следващия сезон.

Ако Спърс направят шест поредни домакински победи над Сити във Висшата лига, тогава Вила ще трябва да спечели последния си мач за сезона, като гост на намиращия се във форма Кристъл Палас, за да се увери в четвъртото място.

Небрежна защита

Високите защитни линии на Астън Вила и Ливърпул означаваше, че VAR имаше натоварена вечер, трябваше да отсъди не по-малко от четири гола за засада. Въпреки че Гомес оцеля при много малко попадение за гол на Гакпо, други трима бяха изключени.

Небрежната защита в двата края създаде много забавление, като късният удар на Дюран дойде изневиделица, когато Вила изглежда се измори . Нападателят на Вила отбеляза страхотно първия си гол, като удари в долния ъгъл, но имаше изключителен късмет с втория си, който заобиколи в ъгъла от подаване на Диаби.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия