Джайънтс се възстановява от голям дефицит отново и разваля солиден старт на Пол Скенс при победа със 7-6 над Пайретс
AP News | 2024-05-23 | 22:08:19

ПИТСБЪРГ (АП) — Пол Скенс допусна един пробег за шест солидни ининга, но Сан Франциско Джайънтс се събра срещу Булпънът на Pittsburgh Pirates за победа със 7-6 в четвъртък.

Мат Чапман удари хоумър с три ръна срещу Хънтър Стратън (1-1) в осмия, а Брет Уайзли даде зелена светлина срещу Аролдис Чапман пет удара по-късно, когато Джайънтс преодоляха голям дефицит за втори път за по-малко от 24 часа.

Сан Франциско изостана с петима в началото на победата с 9-5 в екстраининг в сряда. Джайънтс паднаха с 6-2 до 7 в четвъртък, след като вторият хоумрън на Брайън Рейнолдс за два дни изглежда даде на Пиратите достатъчно място за раздвижване, за да помогнат на Скенс да спечели втория си пореден старт.

Не и този път.

Чапман, Уайзли, Ламонт Уейд младши и Хелиът Рамос записаха по две попадения за Джайънтс, които спечелиха едва за пети път в последните си 13 гостувания. Люк Джаксън (2-1) взе победата, работейки седми. Тайлър Роджърс хвърли деветия за първото си спасяване този сезон.

Завръщането дойде, след като Скенес отдавна беше напуснал след друго впечатляващо излизане.

Високият 6 фута и 6 десничар удари само три в третия си старт във Висшата лига, но опитно се справи с трафика на базите. 21-годишният новобранец допусна шест попадения (всички на сингъл) с разходка, като същевременно намали ERA до 2,25.

Най-добрият избор в драфта за аматьори за 2023 г. се превърна в незабавна сензация в Питсбърг. Тълпа от 23 162, включително приятелката на Скенс, гимнастичката/инфлуенсърка Ливи Дън – повече от два пъти повече от средното за клуба за делнични матинета този сезон – дойде, за да види упорития Скенс и запазената му марка мустаци, вид, който става почти толкова внимание, колкото неговата бърза топка от над 100 мили/ч.

Шест дни отдалечени от доминиращ старт в Чикаго, в който той хвърли шест ининга без попадения срещу Къбс, Скенс не беше толкова силен срещу Джайънтс. Само четири от неговите 93 подавания достигнаха трицифрени цифри и той разчиташе повече на контакта, за да се измъкне от неприятностите, използвайки двойка двойни игри и солидна работа в защита на третия бейзмен Джаред Триоло, за да премине през състава на Сан Франциско почти три пъти.

Едва когато Скенс си тръгна, нещата станаха опасни. Когато той беше вътре, Пиратите се превъртяха.

Джоуи Барт удари 434 точки зад оградата на централното поле в четвъртия за първия голям шлем в кариерата си. Барт, взет втори като цяло в драфта през 2018 г. от Джайънтс, преди да бъде придобит от Питсбърг през април, също добави дубъл. Ловецът постига .391 (9 от 23) по време на поредицата си от шест мача.

Денят на Барт приключи малко по-рано, когато той беше изгонен от съдията на първата база Алекс Тоси, след като отпадна, за да завърши осмия.

Андрю Маккучън поведе от дъното на първия със седмия си домакинство на сезона за Питсбърг.

В ДВИЖЕНИЕ

Giants: Постави LHP Blake Snell в списъка за бащинство и отзова RHP Nick Avila от Double-A Richmond.

Пирати: Изпратиха борещия се OF Джак Сувински в Triple-A Индианаполис и отзоваха LHP Хосе Ернандес от техния най-добър фермерски клуб. Сувински, който отбеляза 26 хоумръна през 2023 г., има само 0,174 с четири хоумъра и 13 RBI през 49 мача през този сезон.

Giants: Продължете пътуването си в петък вечерта, когато гостуват на Ню Йорк Метс.

Pirates: Добре дошли на Atlanta Braves в PNC Park за сет от три игри, който започва в петък.