Уилър хвърли 7 силни ининга, Реалмуто хоумърс, докато Филис победи Рейнджърс с 5-2 за 3 мача
AP News | 2024-05-23 | 22:40:20

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Зак Уилър хвърли седем силни ининга и J.T. Реалмуто и Ник Кастеланос се прибраха, за да помогнат на Филаделфия да завърши три мача над шампиона от Световните серии Тексас Рейнджърс с победа с 5-2 в четвъртък, седмата серия на Филис този сезон.

Не световните шампиони, нито 45-минутно забавяне на метеорологичните условия, нито дори два пъти пропиляване на възможности, заредени с бази, не може да спре отбор на Филис, който спечели шестия си пореден мач и успя да премине през пролетта.

Дори бейзболът през делничните дни не може да намали посещаемостта - с разпродадена тълпа от 42 377, натъпкана в Citizens Bank Park, за да гледа как Филис се подобрява до 22-8 у дома. Те са 37-14 и имат най-доброто постижение в бейзбола, с множество забележителни постижения, включени в това постижение.

Като например 17-3 май. Или какво ще кажете за това: Филис или се разделиха, или спечелиха всяка от последните си 15 серии, най-дългият период от 19 серии през 1984 г.

Те са с 29-6 в последните си 35 мача, което съвпада с най-добрия период от 35 мача в историята на франчайза, за последно през 1892 г. А Филис се подобриха до 15-3, след като загубиха двукратния играч на звездите Треа Търнър до контузия на лявото подколенно сухожилие.

Попитан преди мача дали има някакви реални притеснения относно тазгодишния отбор, мениджърът Роб Томсън можеше само да предложи заплаха за самодоволство.

Но Томсън добави, че мисълта за някакво самодоволство в клуба е разтягане, особено след загубата през миналия сезон в NL Championship Series от Аризона и загубата от World Series 2022 от Хюстън.

„Не мисля така, не и с тази група, особено след последните две години“, каза Томсън. „И хората, които сме привлекли, се присъединиха към тази мотивация. Мисля, че имаме наистина добра група.“

Уилър (6-3) спечели шестото си поредно решение (над седем старта) и допусна пет попадения и два ръна. Той се отказа от самостоятелния хоумър на Адолис Гарсия във втория ининг и от друг пробег в седмия.

Хосе Алварадо направи нулев осми, а Джеф Хофман хвърли деветия за четвъртото си спасяване.

Сигурно като вечерта по-рано, когато Филис се събраха от дупка 2-0, хоумърът на Гарсия беше само ранна неудобство .

Реалмуто удари 0-2 на старта на Рейнджърс Андрю Хийни (0-6) от другата страна в десните полеви седалки за изравняващ удар в третия, който удължи поредицата му от попадения до 13 мача.

Кристиан Паче удари тройка от лявата стена на полето в четвъртия за аванс от 3-1 и отбеляза гол при RBI сингъл на Кайл Шварбер.

Кастеланос добави соло удар в седмото.

Рейнджърс успяха да накарат Шварбер да се справи със завършващия ининг във втория, а Алек Бом – който влезе в четвъртък като лидер в турнирите на двойки и RBIs – удари шлема си, след като затвори четвъртия, като удари в двойна игра със заредени бази.

Филис все още не са спечелили серия срещу отбор, който влезе в четвъртък над .500 и те със сигурност събориха Рейнджърс (24-27) надолу с няколко колчета с размаха . Тексас загуби четири поредни и 12 от 19.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

RHP Джон Грей (разтежение на десния слабин) беше поставен в 15-дневния списък с контузени. Грей пое загубата в началото на серията.

Рейнджърс не назоваха титуляр за откриването на серия от три мача в петък в Минесота. RHP Бейли Обер (4-2, 4.40 ERA) дава старт за Близнаците.

Филис изпращат LHP Кристофър Санчес (2-3, 3.31 ERA) на могилата срещу Rockies LHP Ty Blach (1- 2, 5.14 ERA) в първия петък на серия от три мача в Колорадо.