Манчестър Юнайтед показа на Ерик тен Хаг представянето, което липсваше в този жалък сезон в това, което можеше да се сбогува с Олд Трафорд, пише КРИС УИЛЪР след победата с 3-2 над Нюкасъл
Daily Mail | 2024-05-15 | 00:41:37

Касемиро, осмеян като спешен централен защитник през последните седмици, също изглеждаше като човек на мисия. Амад Диало отново беше отличен и възстанови преднината на Юнайтед, след като Антони Гордън отмени откриването на Коби Майноо.

Расмус Хойлунд падна на пейката, влезе и замълча неговите критици с това, което се оказа решаващ гол, преди Луис Хол да върне един назад. Накъдето и да погледнете в този отбор на Юнайтед, имаше подобрение. Може да е твърде малко и твърде късно както за Юнайтед, така и за Тен Хаг.

Расмус Хойлунд влезе от резервната скамейка, след като беше изпуснат, за да вкара победния гол на Ман Юнайтед

Амад Диало вкара зашеметяващ гол, след като Нюкасъл не успя да изчисти корнер, за да върне Юнайтед напред

Това беше първият му гол след драматичния му късен победа срещу Ливърпул във ФА Чаша

Играй нататък Ябълка Spotify

Победата ги изравнява с Нюкасъл, но все още са на осмо място. Головата разлика означава, че ще трябва да подобрят резултата на Нюкасъл в Брентфорд, когато отидат в Брайтън в неделя, за да се промъкнат в Европейската конференция.

Единственият друг път към Европа е да победи Манчестър Сити на финала за ФА Къп и да се класира за Лига Европа. Трябва да се каже, че това са само трохи от комфорта.

След това Тен Хаг стана нетърпелив в очакване Фернандес да приключи интервюто със Sky Sports след мача и физически измъкна своя капитан от камерата, преди сам да грабне микрофона.

Това, което последва, беше пламенна реч от човек, който все още не е приключил. „Както знаете, сезонът не беше лесен, но едно нещо остана постоянно и това беше вашата подкрепа за отбора“, каза той на тези фенове, които останаха, за да аплодират своя отбор.

'Но този сезон все още не е приключил. Отиваме в Брайтън и след това отиваме на Уембли и ви обещавам, че тези играчи ще дадат всичко, за да спечелят тази купа и да я донесат на Олд Трафорд.'

Следващата седмица се навършват две години, откакто Ten Hag се появи за първи път на "Олд Трафорд", целият усмихнат и оптимистичен в бежовия си костюм.

Тук излезе от тунела в сряда вечерта пред Стретфорд Енд (или плитък край, ако следите шегите в социалните медии след потопа в неделя след поражението от Арсенал) без гаранции, че той ще се върне в залата през следващия сезон, докато новите миноритарни собственици Ineos се подготвят да вземе решение за бъдещето си.

Този резултат – и представяне – няма да му причини никаква вреда. Това показа, че Ten Hag все още се бори и неговите играчи все още се борят за него.

Това беше достатъчно, за да донесе победа на Юнайтед над отбор на Нюкасъл, който е сега само един гол от изравняване на рекорда на клуба във Висшата лига от 82, поставен от Entertainers на Кевин Кийгън, но чието докосване пред вратата ги напусна в решаващ етап от задъханото второ полувреме тук. Александър Исак, Шон Лонгстаф и Мигел Алмирон ще обмислят пропуснатите шансове.

Но след загубата и на трите срещи с отбора на Еди Хау от върха в кариерата на Тен Хаг в Англия – триумф на финала на Carabao Cup през миналия сезон – Юнайтед заслужаваше това.

Коби Майно намери долния ъгъл, за да даде преднина на Юнайтед през първото полувреме

Mainoo беше поздравен от своите съотборници, след като вкара третия си гол в лигата за сезона

Нюкасъл започна силно второто полувреме и Антъни Гордън намери мрежата от близка дистанция, за да донесе своя странично ниво

Гордън беше основна заплаха през цялата вечер и беше доволен от гола си на Олд Трафорд

изображение на статия

До момента, в който поведоха, отборът на Тен Хаг вече се беше доближил чрез Каземиро, Диало и Алехандро Гарначо.

След това в 31-та минута Диало намери Майноо пред вратата и играчите на Нюкасъл спряха да мислят, че той е в засада.

Но Кийрън Трипиър, ​​който претърпя труден първи старт от началото на март след контузия, извърши същия грях като Каземиро срещу Арсенал, тъй като остана твърде дълбоко, за да играе тийнейджъра отстрани. Майну се стабилизира, преди да отправи удар покрай Мартин Дубравка от 15 ярда.

Нюкасъл се събра. Гордън имаше силен вик за дузпа, след като Амрабат се опита да поправи грешка, но ВАР не се съгласи. Каземиро по някакъв начин изведе удара на Дан Бърн от линията. Отново границите бяха добри, цялата топка не пресичаше линията.

Гостите бяха изравнени по-малко от четири минути след второто полувреме, но като Джейкъб Мърфи нанесе отлично центриране отляво и Гордън се разтегна, за да нанесе още по-добър завършек.

Люис Хол даде закъсняла надежда на Нюкасъл с удар от далечно разстояние, но щетата беше нанесена

Ерик тен Хаг ще се чуди къде беше този вид представяне в мрачния сезон за Червените дяволи

Така че често този отбор на Юнайтед фолди, когато игрите се обърнат срещу тях, и това почти се случи отново мигове по-късно, когато Исак беше чист, но последното предизвикателство на Амрабат изпрати топката към гредата.

Юнайтед си върна преднината в 57-ата минута, когато Фернандес завъртя корнер отляво и ударът с глава на Мърфи премина през препълнената врата към Диало, който го прокара покрай Дубравка .

Хойлунд добави трети в 84-ата минута, когато нанесе удар в десния стълб на вратаря. Датчанинът беше критикуван, след като вкара само веднъж в предишните си осем мача в лигата, и не се поколеба да сложи пръст на устните си в знак на празнуване.

Hall's отличен удар в добавеното време го направи нервен финал, но Юнайтед никога не прави нещата по лесния начин, дори когато играят добре.