Мечтата на Сити за Double Treble вече не съществува... което е лоша новина за Арсенал и Ливърпул, пише ОЛИВЪР ХОЛТ
Daily Mail | 2024-04-17 | 00:41:53

След изтощително равенство, което беше доминиран от упорита защита на Мадрид и завърши 1-1 след продължения, беше необходим драматичен влакче в увеселителен парк от изпълнение на дузпи, за да реши този четвъртфинал, но Мадрид надделя.

Сити поведе в ранна позиция в тази дузпа, но ужасна, изсечена дузпа от Бернардо Силва, която леко попадна в ръцете на Андрий Лунин, промени инерцията в тази част от надпреварата и Антонио Рюдигер, титанът на Мадрид по време на мача запази нервите си, за да нанесе последния удар.

Антонио Рудигер беше нападнат от съотборници, след като вкара победната дузпа

Всепобеждаващата страна на Пеп Гуардиола беше победена от майсторите на Шампионската лига

Играчите на Сити изглеждат унили в края, след като продължиха с дузпи и след това загубиха

Рюдигер изпрати топката в ъгъла на мрежата покрай отчайващия плонж на Едерсон

Вашият браузър не поддържа iframes.

И така мечтата на Сити за Double Treble вече не съществува. И мечтата им да станат единственият отбор, освен Мадрид, който ще запази Шампионската лига, вече не съществува. Всичко това може да е лоша новина за Арсенал и Ливърпул. Защото сега Сити ще хвърли всичко, което има, за да спечели титлата във Висшата лига за безпрецедентен четвърти пореден път.

Това беше сърцераздирателна загуба за Сити, който имаше спечелиха 28 и завършиха наравно в два от последните си 30 домакински мача в Шампионската лига преди този мач. Те не бяха губили у дома в надпреварата след поражението от Лион преди 2037 дни. Всичко се промени снощи.

Страните също завършиха наравно в първия мач в Мадрид миналия сезон, но Сити беше неустоим, когато отборите се срещнаха в Манчестър. Бернардо Силва вкара два, а подаването на Фил Фодън към Хулиан Алварес за четвъртия беше поезия. Това беше вид показване, което накара всички да повярват, че ще спечелят Treble.

Началото беше по-консервативно този път, отколкото миналата седмица, когато страните завършиха наравно 3-3 в първия мач, или миналата година. Едва в 10-ата минута Едуардо Камавинга отбеляза първия удар в мача, ударен удар, който бе удобно спасен от Едерсон, но все още беше против хода на играта, когато Мадрид поведе две минути по-късно.

Белингам, който преследваше и тормозеше и се опитваше да избие Сити от тяхната крачка, докато изграждаха отзад, взе висока топка с изключителен контрол на половината път линия и подаде топката към Федерико Валверде отдясно.

Валверде мушна топката на Винисиус младши и ниското му центриране сякаш извади Мануел Аканджи от равновесие при задната стойка. Той се подхлъзна, когато топката премина зад гърба му и Родриго я удари към вратата от шест ярда. Едерсон направи превъзходна реакция, но топката се върна обратно към Родриго и този път той я заби.

Бернардо Силва е утешен от съотборници, след като пропусна дузпата си в средата

Бразилецът се очерта като ключов човек за Лос Бланкос и огромна заплаха по крилото

Ударът на Родриго беше париран обратно в неговия път от Едерсон и той не направи грешка

Сити обсади вратата на Мадрид веднага. Хааланд удари Андрий Лунин с неправилен крак с въртящ се удар с глава, който се отби от лицето на напречната греда и падна в Бернардо Силва, но при отворена врата той не можа да коригира тялото си навреме, за да насочи топката към дома и тя отскочи от пищяла му и в тъч.

Сити заплаши отново 20 минути преди полувремето, когато изпълниха бърз свободен удар, докато Дани Карвахал лежеше, оплаквайки се от контузия близо до аутлинията. Сити насочи топката към Кевин де Бройне отдясно и неговият пронизващ удар беше избит от Лунин при пълно разтягане. Мадрид бяха яростни, играта не беше спряна, така че Карвахал да може да бъде лекуван.

Десет минути по-късно, след няколко уплахи, причинени от мълния, която се отцепи от Мадрид, Хааланд проби защитната линия на гостите и пусна топката отляво към Джак Грийлиш. Грийлиш нахлу на вратата и стреля с левия крак, но Антонио Рюдигер спаси страхотно и отклони топката встрани.

Сити започна второто полувреме като фурии и Грийлиш нанесе превъзходен удар от воле към вратата от границата на зоната, докато Мадрид се бореше да изчисти корнер. Беше направо в Лунин. Един ярд от двете му страни и вратарят на Реал нямаше да има шанс.

Сити се приближи отново няколко минути по-късно. Под натиска на Хааланд, Начо се опита да върне топката обратно към Лунин и след това изпусна нервите си в последния момент и я върна към него. Дотогава Лунин беше дошъл да вземе топката, така че Начо успя само да я прокара покрай него. Хааланд се опита да го вкара насила в мрежата, докато се търкаляше към линията, но Начо го закачи в краткия момент.

Точно когато времето сякаш течеше и Сити ставаше все по-разочарован, резервата Джереми Доку нахлу отляво с четвърт час преди края и стреля ниско към близката греда.

Рюдигер, който дотогава играеше като гигант, изби изчистването си право в краката на Де Бройне. Де Бройне взе едно докосване, за да го овладее, а с второто вдигна удара си високо в покрива на мрежата от няколко ярда. Рев на облекчение и ликуване се разнесе по земята.

Кевин де Бройне отбеляза изравнителния гол за Манчестър Сити срещу Реал Мадрид

Белгиецът показа страхотно хладнокръвие да стреля покрай вратата на Андрий Лунин

Лицето на Фил Фодън беше изобразено върху знамето на автобуса на Манчестър Сити в тълпата

De Bruyne пропусна златен шанс да спечели играта скоро след това, облегна се назад и стреля над гредата. На тъчлинията Гуардиола държеше главата си в ръцете си за нещо, което изглеждаше като цяла вечност. Мачът премина в продължения.

Гуардиола смени Хааланд с Алварес и Сити почти поведе веднага след началния удар. Доку отново се измъкна към линията, но този път центрирането му изби в лицето на вратата и никой не можа да нанесе завършващия щрих.

Няколко минути по-късно Бернардо Силва намери Фодън с отчетливо центриране, но веднъж най-сладкият лев крак не успя да изстреля удара си и топката се търкулна безобидно встрани.

Рюдигер беше близо до реализирането на труден шанс при удара на полувремето на продълженията, но уцели малко. И двата отбора започнаха да изглеждат уморени. Белингам призова феновете на Мадрид да удвоят обема на подкрепата си.

Мечтата на Манчестър Сити за двоен требъл изчезна в сряда вечерта

Дузпата на Бернардо Силва беше слаба и право в ръцете на Лунин

Рудигер беше героят и беше подходящо след жестоката игра от него в гръб

Защитата на Мадрид отново не поддаде и равенството стигна до дузпи. Алварес изпълни първия удар и отбеляза, а Сити взе ранно предимство, когато Едерсон спаси усилието на Лука Модрич. Бернардо Силва удари ужасна дузпа право към Лунин, който я улови, сякаш хващаше кротко центриране. Белингам отбеляза хладнокръвно.

Ударът на Матео Ковачич бе страхотно спасен ниско от Лунин. Лукас Васкес прати Едерсон в грешната посока.

Фодън отбеляза за Сити. Начо зарови ритника си. Едерсън знаеше, че трябва да вкара с петия удар на Сити и го направи, но тогава Рудигер, титанът на Мадрид, удари победния удар ниско в ъгъла.