Мейсън Грийнууд предупреди, че трябва да се подобри от шефа на Хетафе Хосе Бордалас, въпреки че беше приветстван като „велик играч“... след като нападателят на Манчестър Юнайтед отбеляза гол при победата им с 2-0 над Гранада
Daily Mail | 2024-01-31 | 13:02:34

Усилието беше неговият четвърти гол в лигата за сезона, след като се присъедини под наем от Манчестър Юнайтед през лятото.

Голът на Грийнууд насочи Хетафе към удобна победа, като Борха Майорал удвои преднината на домакините 15 минути по-късно.

Мейсън Грийнууд беше предупреден от своя шеф на Хетафе, че има области играта за подобряване

Грийнууд вкара първия гол при победата на Хетафе с 2-0 над Гранада в понеделник

Вашият браузър не поддържа iframes.

Бордалас призна след мача, че Грийнууд е „страхотен играч“, но беше разочарован от приноса му през второто полувреме.

"Той е страхотен играч, но всеки има работа", каза Бордалас, според Metro.

"Ние сме много доволен от работата на Greenwood, Borja, Maxi, но без работата на всички той не може да блесне.

„Greenwood имаше страхотно първо полувреме, макар и не толкова в втора половина. Но всички са работили за отбора.

„Те осъзнаваха важността на мача и най-накрая го постигнахме.“

Грийнууд се стреми да възстанови кариерата си в Испания, след като напусна Олд Трафорд под наем миналото лято.

22- годишният беше постигнал взаимно споразумение с Ман Юнайтед, че е най-добре за него да възобнови кариерата си другаде, след като беше арестуван по подозрение за редица обвинения, включително опит за изнасилване, през януари 2022 г.

Кролската прокуратура впоследствие свали обвиненията през февруари 2023 г., но Грийнууд беше изпратен под наем в Хетафе и той започна положително живота си в Испания.

Треньорът на Хетафе Хосе Бордалас настоя, че Грийнууд трябва да работи повече през второто полувреме

Гринууд помогна на Хетафе да достигне 10-то място в Ла Лига, като клубът вече е на 13 точки от зоната на изпадащите.

Удобната позиция на Хетафе в средата на таблицата бележи подобрение спрямо миналия сезон, когато те завършиха 15-и , две точки над долната тройка.

Споразумението за наем на Гринууд в Хетафе изтича това лято, докато договорът му с Юнайтед трябва да приключи през юни 2025 г.

Съобщава се обаче, че 22-годишният играч иска да остане в Испания и твърди, че е казал на съветниците си, че преминаването на £40 милиона в Барселона ще бъде мечтан ход за него.

Смята се също, че Реал Мадрид и Байерн Мюнхен следят напредъка на Грийнууд в Хетафе, докато преценяват подхода към нападателя.