На феновете на Висшата лига беше наредено да евакуират трибуната по средата на мача поради висящ метал на стадиона
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-02 | 00:13:04

На група фенове на Бърнли беше наредено да евакуират част от Turf Moor, след като беше забелязано парче метал да виси от покрива.

По време на сблъсъка на Висшата лига с Уулвс във вторник вечерта персоналът по сигурността трябваше да премести привържениците от част от трибуната на Джими Макилрой поради очевиден проблем с облицовката на стадиона. В началото на първото полувреме феновете бяха забелязани да бъдат премахнати от рисковата секция.

Клубът каза в публикация, споделена в социалната медийна платформа Twitter/X: „Феновете на Бърнли са в процес на преместване от част от щанда на Джими Макилрой поради настоящи опасения за безопасността на покрива. Благодарим на привържениците за тяхното съдействие и търпение, докато правим това."

Поддръжниците, които трябваше да се преместят, бяха отведени на терена Moor фен зона, за да гледате остатъка от мача, който завърши 1-1. Крилото на Бърнли Джейкъб Бруун Ларсен откри резултата в 37-ата минута, стреляйки категорично от воле, което прелетя в долния ъгъл покрай вратаря на Уулвс Хосе Са.

В добавеното време на първото полувреме гостът отвърна на удара чрез Раян Аит-Нури. Левият бек пристигна в наказателното поле, за да смекчи удар с глава в мрежата на Бърнли и да изравни резултата.

Домакините доминираха през второто полувреме, но не успяха да намерят победител, задоволявайки се с второ поредно равенство, което можеше само придвижва Бърнли на шест точки на безопасност, след като Нотингам Форест спечели с 3-1 у дома срещу Фулъм. На друго място в битката за изпадане Евертън спечели точка при равенство 1-1 срещу Нюкасъл благодарение на късна дузпа.

Двата отбора, които в момента се присъединяват към Бърнли в зоната на изпадащите, Лутън и Шефилд Юнайтед, играят по-късно тази седмица . След мача, шефът на Бърнли Винсент Компани се оплака за фаул, даден при натрупването на изравнителния гол на Уулвс.

Ваш ред! Ще оцелее ли Бърнли в битката за изпадане този сезон? Присъединете се към дебата в секцията за коментари.

„Винаги искам да разсъждавам върху играта, но голът, който допускаме, просто не е фаул“, каза Компани за „Мач на деня“. „Момчето просто се плъзна, след като опита пирует. Съдията е в най-добрата позиция на терена. Той просто се преобърна и ние получихме стандарт срещу нас и допуснахме гол. Колкото и да искам да гледам отбора си , това наистина е тенденцията на този сезон. Тези моменти ни струват."

Помолен за присъдата си за инцидента, мениджърът на Уулвс Гари О'Нийл каза: "Не съм го виждал обратно. Изглеждаше така, сякаш имаха няколко ухапвания на Rayan. Не съм го виждал, но тогава си помислих, че има фал. Независимо дали беше последният или предишният, имаше няколко ухапвания там."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.

Източник: mirror.co.uk