Настроенията се покачват в жегата на Купата на Африка, след като Мароко и Конго завършиха наравно 1-1
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-01-21 | 21:00:48

Меле избухна между играчите и треньорския щаб на Мароко и Конго в края на равенството 1-1 на Купата на африканските нации в неделя.

Започна след мача, когато треньорът на Мароко Уалид Реграги се приближи до капитана на Конго Шансел Мбемба, който вече беше получил жълт картон за спор със съдията. Мбемба явно не беше съгласен с казаното от Реграгуи и даде знаци на видеорефера, когато играчите от двата отбора се втурнаха и служителите се бореха да овладеят ситуацията, тъй като последваха блъскания и блъскания.

„Жегата е. Това е голям мач между две големи нации“, каза треньорът на Конго Себастиен Десабр. "Много е горещо. Много, много, много горещо.“

Температурата в Сан Педро беше 32 градуса C (90 F), когато мачът започна.

Мароко пропусна шанса да си осигури място във фазата на директните елиминации с игра, която можеше да остави Нападателят на Конго Сайлас Катомпа Мвумпа отмени ранния гол на Ахраф Хакими за „атласките лъвове“.

Хакими вкара от корнер на Хаким Зиех в шестата минута, но Силас изравни в 76-ата за второ поредно равенство на Конго в турнира.

Мароко води в група F с четири точки от два мача след първата си победа с 3-0 над Танзания, следван от Конго с две точки. Замбия игра срещу Танзания по-късно в неделя в другия мач от група F.

Първата почивка за разхлаждане в мача беше необходима. Освен това позволи на темперамента да се охлади – макар и само за кратко – след поредица от сериозни предизвикателства.

Имаше още една почивка за лечение на защитника на Конго Хенок Инонга Бака, който трябваше да превърже главата си, за да спре тежък кръвен поток, след като скочи за стандарт и получи удар.

Когато се върна, реферът отсъди дузпа на Конго, след като провери видеоповторения за възможна топка с ръка от Селим Амала. Той също така извади жълт картон на защитника на Мароко.

Но Седрик Бакамбу удари гредата с дузпата. Това беше само един пример за липса на точност на „леопардите“ пред вратата, тъй като иначе те завършиха полувремето силно.

Инонга Бака от Конго излезе на почивката за Дилън Батубинсика, който почти направи незабавен удар с усилие, което премина точно встрани от гредата.

Конго обаче продължи да натиска и накрая вкара, когато Мешак Елиа върна топката, за да може Сайлас да стреля в изравнителния гол.

„Имаше място в края за нас да спечелим и трите точки ”, каза нападателят на Щутгарт.

Танзания има нов треньор, след като отстрани Адел Амруш, след като той беше наказан за осем мача заради коментари преди турнира относно предполагаемото влияние на Мароко върху Африканската футболна конфедерация (CAF).

Юг Африка игра срещу съседна Намибия по-късно в неделя, докато търси първите си точки в група E.