Нетс откриват преднина от 32 точки, победиха Тъндър със 124-115, за да сложат край на поредицата от 5 загуби
AP News | 2024-01-06 | 05:42:48

НЮ ЙОРК (AP) — Спенсър Динуиди и Ник Клакстън отбелязаха по 23 точки и Бруклин Нетс прекъснаха загуба от пет мача поредица, като победи Оклахома Сити Тъндър със 124-115 в петък вечер.

Кем Томас се измъкна от спада в стрелбата 0 към 20 с 19 точки, включително 16 в най-доминиращия първи полусезон на Нетс. Те водеха със 75-47 на почивката и с 32 през третата четвърт, преди късен пробив от Тъндър да го направи близо.

Шай Гилгеус-Александър имаше 34 точки, девет асистенции и шест борби за Тъндър, които изпуснаха две поредни след серия от пет победи. Джалън Уилямс добави 20 точки, а Чет Холмгрен имаше 17.

Провалът на Нетс започна с домакинска загуба със 144-122 от Милуоки на 27 декември, когато те дадоха почивка на трима титуляри и не пуснаха Томас – титуляр по това време – или Микал Бриджис след първата четвърт. Те бяха глобени със $100 000 в четвъртък, първият отбор, наказан за нарушаване на политиката за участие на играчи в лигата, която влезе в сила този сезон.

Мрежите последваха това с гостуване 0-4 и имаха само две победи – последователни мачове срещу Детройт близо до края на рекордната серия от 28 загуби на Пистънс – в предишните си 12 мача.

Но те преминаха през по-голямата част от този, надхвърляйки 100 точки за три четвърти за втори път този сезон. Клакстън хвана 13 борби, а Бриджис вкара 17 точки.

Тъндър победиха Нетс в навечерието на Нова година, завършвайки 10-3 декември, което помогна на Гилджъс-Александър да бъде играч на месеца в Западната конференция, а Холмгрен - Новобранецът на месеца на Уест, което прави Тъндър първият отбор, спечелил и двете месечни награди след Никс през сезон 2012-13.

Но след като откри новата година, като победи водещия в НБА Бостън във вторник вечерта, Thunder изпуснаха първите двама от своето пътуване с четири мача. Те изостанаха с 21 в Атланта в сряда вечерта и имаха още по-лош старт в този.

Томас пропусна последните си два удара в първия мач срещу Тъндър, беше 0 за 11 при пълна загуба в Ню Орлиънс и последван от 0 за 7 в сряда в Хюстън. Но той имаше лесен първи удар с пауза след обрат на Тъндър, което го изпрати до 3-за-3 в началото, и той беше 6 за 9, като същевременно вкара 16 точки за 13 минути на първото полувреме.

В средата на първата четвърт бе равен резултат 14, преди Нетс да се освободят с поредица от 19-1, като поведоха с 33-15 на Томас с 1:59 до края на периода. Нетс направиха 62% стрелба през периода и след това водеха с поне 20 точки за последните 9 1/2 минути от втория, като поведоха със 75-47 след тройка на Кам Джонсън 29 секунди преди края.

Мрежите го избутаха до 85-53 със скока на Динуиди, но Тъндър намалиха 10 точки от това до края на третата четвърт и го намалиха до шест късно.

Лони Уокър IV игра шест минути след пропуска последните 17 мача с разтегнато ляво подколенно сухожилие, но Джонсън изглежда нарани лявото подколенно сухожилие, преди да напусне късно през четвъртата четвърт.

Тъндър: Във Вашингтон в понеделник вечер.

Нетс: Домакин на Портланд в неделя.