Корбин Карол удря 2-аут сингъл в 8-ия, за да изведе Даймъндбекс на върха, победи борещите се Червени с 5-4
AP News | 2024-05-09 | 22:32:19

СИНСИНАТИ (AP) — Слейд Чекони хвърли 5 1/3 ининга на топка за един пробив, Корбин Карол участва в печелившата серия със сингъл от осми ининг и Аризона Даймъндбекс удържаха да победят Синсинати с 5-4 в четвъртък, като завършиха серията и увеличиха загубата на Червените до осем мача.

Джок Педерсън отбеляза домакинство в първия ининг за Аризона, която спечели четвъртата си поредна победа. Петима различни играчи участваха в рънове.

Сингълът с два аута на Спенсър Стиър в седмия ининг изравни играта за борещите се червени, но попадението с два аута на Карол в осмия донесе Тъкър Барнхарт и даде преднина на Аризона това остана.

Даймъндбекс по-близо Пол Сюалд удари Уил Бенсън и Тайлър Стивънсън и накара Ти Джей Фридл на топка по земя, за да вземе първото си спасяване.

Чекони (2-2) отиде 5 1/3 ининга, позволяващи едно бягане и три попадения, докато ударите два. Кевин Гинкел (2-0) записа нулев ининг, за да спечели победата.

Титулярът на Червените Хънтър Грийн прекъсна поредицата си от 15 1/3 ининга без гол с хоумър на Педерсън.

Грийн допусна три ръна и четири попадения през пет ининга, като отбеляза шест аут и загуби пет. Фернандо Круз (1-3) хвърли осми и пое загубата.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Даймъндбекс: Титулярният централен играч Алек Томас (ляво подколенно сухожилие) беше изтеглен от клиниката си за допълнителен медицински преглед.

Червени: RHP Иън Гибо имаше преден междукостен нерв- освободи операция на дясната му ръка в четвъртък. Той беше спрян през април поради продължаващи проблеми с предмишницата.

Даймъндбекс: Десничарят Брандън Пфаад (1-2, 4.61) е планиран да превземе могилата срещу левичаря на Orioles Коул Ървин (3-1, 2.86), за да открие сет от три игри в петък вечер.

Червени: Левичарят Андрю Абът (1-4, 3.32 ERA) превзема могилата срещу Джайънтс в петък вечер в първия от 10 мача пътуване на запад. Деснякът Логан Уеб (3-3, 3.50) е планираният титуляр за Сан Франциско.