Нотингам Форест 0-1 Ливърпул: Дарвин Нунез спасява червената на червените, като отбелязва победител в добавеното време, за да отвори четири точки разлика пред Манчестър Сити в битката за титлата във Висшата лига
Daily Mail | 2024-03-02 | 21:00:51

Зашеметяващите сцени на празнуване на резервната скамейка на гостите бяха съчетани и в гостуващия край, но Форест се почувства отчаяно наранен. Около минута преди гола играта беше спряна заради контузия на главата на Ибрахима Конате, когато Калъм Хъдсън-Одои оформи центриране.

Вместо да върне притежанието, Ливърпул продължи да играе и въпреки че голът не се разви веднага, Форест бушуваха. Червен картон беше показан на член на треньорския щаб след последния съдийски сигнал, докато те наобиколиха рефера Пол Тиърни, а от трибуните заваля ругатня.

Дарвин Нунез вкара победен гол за добавеното време на вижте как Ливърпул поддържа темпото в надпреварата за титлата

Нападателят на Червените вкара победителя с глава в деветата минута на добавеното време и спечели мача

Това беше отчаяние за Forest, които смятаха, че са спечелили жизненоважна точка в битката срещу падането

Вашият браузър не поддържа iframes.

Това оставя Форест в по-голяма опасност, тъй като те очакват евентуално отнемане на точки за нарушаване на правилата за харчене следващия месец, но за Ливърпул спечелването на четири трофея в последния сезон на Юрген Клоп остава възможност .

Дивок Ориги винаги ще бъде обичан в Ливърпул благодарение на ключовите си голове, особено във финала на Шампионската лига през 2019 г., но той изглеждаше в настроение срещу стария си клуб тук.

В 15-ата минута белгиецът се отърси от Анди Робъртсън отдясно на Форест и нахлу във вътрешното поле, с мощния си удар от 25 ярда, летящ на инчове .

В другия край, опитът на Луис Диас отсече Андрю Омбамиделе и се завъртя покрай гредата. Дори и без няколко ключови мъже като Мохамед Салах, Алисон и Трент Александър-Арнолд, Ливърпул продължи да върви напред благодарение до голяма степен на появата на впечатляваща група от академични продукти.

Двама от тях – Конър Брадли и Боби Кларк – направиха стартовите 11 тук, докато Форест остави най-опасния си нападател Тайво Ауонии на пейката, а нигериецът със сигурност щеше да се възползва от възможността, която Антъни Еланга имаше в средата на първото полувреме.

Секунди след като Алексис Мак Алистър пропусна добър шанс за Червените, Ориги прати Еланга да надпреварва Върджил ван Дайк само за Каоимхин Келър, за да запази усилието със своя фута.

Ливърпул се опита да накара Форест да плати незабавно. Кларк събра от границата на наказателното поле и когато ударът му попадна в Омбамиделе, Луис Диас изглеждаше, че ще влезе. Първото докосване на колумбиеца обаче беше колебливо и това позволи на Мурильо да спаси Форест с добър последен удар.

В заключителните моменти на полувремето , Коуди Гакпо прехвърли с глава чипа на Мак Алистър към вратата и след като вратарят Мац Селс беше извън играта, Форест с облекчение видяха, че няма играч на Ливърпул, който да се възползва.

В ранните етапи на второто полувреме беше ясно, че Ливърпул е вдигнал по-висока предавка с Омобамиделе и Мурильо в пълен разрез, за ​​да ги предпази, като първият блокира удара на Робъртсън, а последният попречи на удара от воле на Мак Алистър .

И двамата мениджъри изпратиха своите номер 9 около часа, като Клоп въведе Дарвин Нунез и Нуно Еспирито Санто, който представи Авонии. Нунес бързо влезе в действие, стреляйки в страничната мрежа, преди Еланга да пропусне втория си великолепен шанс в мача.

Играчите празнуват с победителя в мача, докато Ливърпул води с четири точки преднина в мача нагоре

Николас Домингес от Нотингам Форест беше принуден да напусне през второто полувреме поради контузия

Имаше още един пробив за тийнейджъра на Ливърпул Джейдън Данс като резерва през второто полувреме

Калъм Хъдсън-Одои се подхлъзна в Хари Тофоло отляво и първият финиш на Еланга на далечната греда сгреши Келехър, но се плъзна просто широк. Тогава Авоний се озова да тича срещу централните защитници на гостите, само за да се забърка пред вратата.

Сега мачът ставаше все по-отворен и когато Неко Уилямс беше ограбен в средата на терена от Мак Алистър, Гакпо трябваше да се справи по-добре, отколкото да нанесе широк удар от ъгъл.

Докато отборът му се мъчеше да пробие, Клоп ставаше раздразнителен и трябваше да бъде порицан от Тиърни след особено оживена реакция, когато Форест спечели свободен удар за фаул срещу Домингес.

Луис Диас също не можа да му донесе облекчение, след като стреля широко от границата на наказателното поле. Келехър все още беше сигурен както винаги при вратата на Ливърпул, правейки стабилен стоп, за да откаже Хъдсън-Одои.

Джейдън Данс замени Гакпо и скоро искаше дузпа когато горският суб Данило сякаш го притисна в ъгъла. Ако Данс нямаше късмет там, той може би имаше късмет да му бъде показан само жълт картон, когато скочи към Селс и го изравни, въпреки че стражът на горите държеше топката в двете си ръце.

Боби Кларк получи титуляр за Ливърпул, докато Червените продължават да се доверяват на своите млади звезди

Юрген Клоп наблюдава как отборът му се бори да победи упорития отбор на Форест

За дълги периоди от мача Форест разочарова лидерите на Висшата лига на The City Ground

С осем минути добавено време, сигнализирано, плъзгащо се Нунес просто не успя да достигне ниското центриране на Костас Цимикас и Хъдсън-Одои беше бесен, когато Авоний не успя да забележи бягането му, след като отне топката на Ватару Ендо в средата на терена.

Форест беше спестен от крайното наказание благодарение на Селс, който показа изключителни рефлекси, за да запази нивото на своя отбор след отклонение от раменете на Мурильо.

Форест отново натисна и спечели корнер, когато ниското забиване на Гибс-Уайт беше блокирано от Върджил ван Дайк, но трябваше да се справи по-добре с отличен шанс за контраатака . След това дойде спорът, яростта и победният гол. Колко важно може да бъде това през май?