Отговор на Арсенал след обвинението на Микел Артета в обида на мъртъв роднина на боса на Порто
The Mirror | 2024-03-13 | 10:38:20

Арсенал категорично отрече Микел Артета да е обидил семейството на Серхио Консейсао след победата им в Шампионската лига срещу Порто.

Артилеристите достигнаха до четвъртфиналите на състезанието за първи път от 2010 г., след като победиха португалския гигант с 4-2 след дузпи в четвъртък вечерта. Арсенал спечели с 1-0 чрез Леандро Тросар, за да отмени предимството на Порто в първия мач.

Докато победата на Арсенал предизвика бурни празненства на стадион Емирейтс, сцените след мача след това взеха лош обрат. Босът на Порто Консейсао обвини Артета, че е обидил семейството му.

Говорейки след мача, той каза: „По време на мача и към пейката той, на испански, не знам дали това е свързано с испанския мениджъри, той обиди семейството ми. Накрая му казах, че човекът, когото е обидил, вече не е сред нас."

Арсенал категорично отрече твърдението на Консейсао. Mirror Football се свърза с Арсенал за коментар. Артета беше попитан за всякакви напрегнати разговори между него и противоположния му номер, но избра да избягва всякаква полемика.

Говорейки на пресконференцията си след мача, той каза: „Наистина, много щастлив. Искаме повече . Нека изчакаме, докато трябва да играем отново. И без коментар, много ви благодаря.“

„Вълшебна нощ“, добави той, когато го попитаха за емоциите му след мача. „Това, което очаквахме, наистина труден противник, наистина добре организиран и много труден за генериране на постоянна инерция в играта.

„Това е тяхна заслуга. Успяхме. Вкарахме красив гол и след това настоявахме по различни начини. Трябваше да го направим накрая с дузпите. Подготвихме се добре.

Кой беше играчът на мача на Арсенал при победата срещу Порто във вторник? Споделете мислите си в коментарите по-долу

„Благодаря на треньорите и на тези, които го поеха. Разбира се, Дейвид, който имаше някои трудни моменти да започне, но се изправи с невероятна личност и амбиция. В крайна сметка ние получиха наградата."

Далеч от Консейсао и победата си срещу Порто, Арсенал сега ще насочи вниманието си към останалата част от турнира. Артилеристите ще се интересуват от петъчния жребий за четвъртфиналите - Байерн Мюнхен, ПСЖ, Реал Мадрид, Манчестър Сити, Барселона също са резервирали местата си в следващия кръг.

Артилеристите не играят този уикенд поради мачовете от ФА Къп. Арсенал трябваше да се изправи срещу Челси във Висшата лига, но сините вместо това трябва да се изправят срещу Лестър на четвъртфиналите на ФА Къп на Стамфорд Бридж.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия