ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Червеният картон на Роналд Араухо предизвика колапса на Барселона, докато Усман Дембеле се върна, за да преследва бившия си клуб... но коя бивша звезда от Висшата лига получи само 4,5/10?
Daily Mail | 2024-04-17 | 02:24:08

Френските гиганти доминираха през второто полувреме, като Витиня отбеляза от далечна дистанция, преди гол на Килиан Мбапе да запечата мястото на ПСЖ в последните четири.

Сам Брукс от Mail Sport оценява играчите от двата отбора.

Килиан Мбапе отбеляза два гола през второто полувреме, за да осигури място на ПСЖ на полуфиналите в Шампионската лига

Вашият браузър не поддържа iframes.

Барселона (4-3-3)

Марк-Андре тер Стеген - 6

Спадна рязко, за да откаже Mbappe през първото полувреме. Не можа да направи много за головете.

Jules Kounde - 5,5

Паникьосан при опит да изчисти топката за четвъртия гол на ПСЖ, предоставяйки шанс на Мбапе, който той никога не е изглеждал пропуснат.

Роналд Араухо - 3

Катастрофален момент за защитника, когато той изведе Баркола, когато той премина към вратата точно преди половин час. Получих директен червен картон и изглеждаше правилното решение.

Роналд Араухо беше изгонен през първото полувреме и изгонването му предизвика краха на Барселона

Пау Кубарси - 6.5

Може да държи главата си високо след няколко важни прихващания, включително едно, при което се справи отлично с изкупи собствената си грешка. 17-годишният младеж има огромно бъдеще пред себе си.

Жоао Кансело - 4.5

Глупав удар срещу Дембеле, за да даде на ПСЖ дузпа, когато нямаше опасност. Имах трудности срещу французина през цялото време.

Жоао Кансело изпълни евтина дузпа с глупав удар срещу Усман Дембеле

Френки де Йонг - 5,5

Не успя да влезе в играта, особено когато Барселона падна до 10 човека.

Илкай Гюндоган - 5,5

Поставете добър шанс през второто полувреме, което щеше да даде на Барселона общата преднина отново. След това резервиран за гмуркане в кутията.

Педри - 5.5

Не може да хване топката и да диктува играта като той обикновено го прави. След като Араухо беше изгонен, това се превърна в работа зад гърба и това всъщност не е неговата игра.

Ламине Ямал - 7

Изключителен взрив на темпото, за да остави Мендес зад себе си за първи гол. Пожертва се, когато Араухо беше изгонен, но вече имаше голям ефект през първия половин час.

Рафиня - 7

Героят на първия мач и той беше на точното място в точното време, за да даде преднина на Барселона тук, макар и с пищяла си. Всички те се броят. Имаше още един силен пробив през второто полувреме, но ударът му се проточи встрани.

Рафиня вкара два пъти миналата седмица и откри резултата с пищяла си във вторник вечер

Робърт Левандовски - 6

Уволнен заради великолепен шанс при 1-0, който щеше да донесе на Барселона общо три гола . Очакваше някой от неговата класа да уцели целта.

Заместници

Иниго Мартинес - 6

Трудна задача, която предстои по средата на четвъртфиналите с отбора му до 10 души. Направи малка грешка, но Барселона просто беше надвита през второто полувреме.

Феран Торес – N/A

Жоао Феликс - Няма

Фермин Лопес - Няма

Мениджър

Xavi - 5

Може да съжалявам извади Ямал, когато Барселона беше намалена до 10 души, а след това беше изгонен, след като загуби хладнокръвие на аутлинията.

Шави се бореше да запази хладнокръвие и беше изгонен през второто полувреме заради протестите си

ПСЖ (4-3-3)

Джанлуиджи Донарума - 5,5

Без шанс при гол на Рафиня. Парира изстрел на Левандовски през второто полувреме в опасната зона, но Маркиньос го спаси от неприятности.

Акраф Хакими - 6

Ще се почувства малко нещастен с гола на Рафиня, тъй като той изпълни бягането, но ударът мина от коляното на бразилеца. В противен случай солидна игра.

Маркиньос - 6,5

Решаващо прихващане, за да помогне на Донарума когато Торес последва свиреп удар на Левандовски.

Маркиньос показа капитанско представяне отзад за ПСЖ

Лукас Ернандес - 6

Не се изисква много, тъй като ПСЖ доминираше топката преди и след червения картон на Барселона.

Нуно Мендес - 5

Бях хванат с плоски крака, когато се опитвах да запазя Ямал на разстояние за първия гол на Барселона. Тийнейджърът нямаше нужда от втора покана, за да мине покрай него.

Уорън Заир Емери - 5,5

Една от по-тихите му игри, като другите атакуващи играчи на ПСЖ заемат централно място.

Фабиан Руис - 6

Пропусна огромен шанс в началото на второто полувреме, но влезе в някои обещаващи позиции, като ПСЖ създаваше проблеми по левия си фланг.

Витиня - 7

Дадено време на ръба на наказателното поле от ъгъл и той избра долния ъгъл със стил, за да изравни страната си като цяло.

Витиня отбеляза зашеметяващ удар от границата на зоната през второто полувреме

Усман Дембеле - 8

Върна се да преследва бившия си клуб, стреляйки в покрива на мрежата от центриране на Баркола. След това спечели дузпа след фаул на Кансело в наказателното поле. Не всичко, което опита, се получи, но той е малко за всеки краен защитник.

Усман Дембеле вкара срещу бившия си клуб през първото полувреме, за да върне ПСЖ обратно в равенството