ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Джейдън Санчо гледа назад към НАЙ-ДОБРИЯ си, Дортмунд експертно инхибира Килиан Мбапе... и един защитник доказва, че защитата на ПСЖ все още има меко ядро ​​след години на харчене
Daily Mail | 2024-05-01 | 00:41:54

PSG излезе от блоковете бързо през второто полувреме, като Килиан Мбапе и Ашраф Хакими удариха рамката в началото. Джейдън Санчо също щеше да покаже брилянтната си работа с крака, танцувайки около няколко играчи на ПСЖ, за да отправи отлично центриране към наказателното поле на гостите, но Фулкръг не успя да чукне топката в мрежата.

Пийт Дженсън от Mail Sport предоставя оценките си на играчи от полуфиналния сблъсък от Шампионската лига в сряда вечер.

Попадението на Никлас Фулкръг през първото полувреме помогна на Борусия Дортмунд да вземе победа с 1-0 срещу ПСЖ

Отборът на Един Терзич сега ще се отправи към Парка Des Princes с един гол предимство

Това беше трудна вечер за Килиан Мбапе, който беше до голяма степен възпрепятстван от защитата на Дортмунд

Играй нататък Ябълка Spotify

Борусия Дортмунд (4-2-3-1)

Грегор Кобел – 6

Заложи един хазарт във владението на топката през първото полувреме, но се измъкна, без да го използва твърде много заради своенравното завършване на ПСЖ.

Джулиан Райърсън – 6,5

Агресивни рекуперации и чисто притежание. Даде всичко от себе си, за да подкрепи Санчо за напред.

Матс Хумелс – 7

Маршалирал Мбапе добре и ръководил защита, която трябваше да бъде в най-добрата си форма в най-голямата вечер на Дортмунд за сезона.

Грегор Кобел не беше извикан много в игра, но го направи направи една грешка през първото полувреме

Матс Хумелс беше гигант в задната част на Дортмунд и управляваше нападателите на ПСЖ през целия мач

Иън Маатсен беше заслепен немската страна. Възниква въпросът защо Челси го изпрати под наем?

Нико Шлотербек – 7,5

Страхотно блокиране на вратата в края на първото полувреме. Важна част от операцията за спиране на Мбапе и запазване на курса през второто полувреме, когато ПСЖ започна да хвърля всичко напред.

Ian Maatsen – 8

Защо е под наем в Дортмунд и не играе за Челси. Позитивно, умело и директно напред. Жестоко наказан за фаул срещу Zaire-Emery, но никога не позволи това да промени много впечатляващото представяне.

Emre Can – 6,5

Помогна за задържането на Мбапе през първото полувреме, като игра пред централните защитници на Дортмунд. Изигра своята роля в контролирането на Витиня.

Марсел Сабицер – 7

Карим Адейеми – 7

Проследен назад брилянтно в подкрепа на Maatsen. И беше все по-голям проблем за ПСЖ по дясната им страна. Засенчен от Санчо на другото крило, но добро представяне.

Карим Адейеми (вдясно) проследи брилянтно и се оказа проблем по десния фланг на ПСЖ

На Джулиан Бранд му липсваше инстинкт на убиец при завършването му и също беше разточителен с някои пасове

Джулиан Бранд – 6,5

Опита се да изтъка златни нишки от пространството пред защитата на ПСЖ, но му липсваше решителен пас и стреля високо и широко, когато беше добре поставен за гол през второто полувреме.

Джейдън Санчо – 8,5

Погледна назад към най-доброто от себе си. Танцуваше си път към вътрешността на терена, като често предизвикваше паника в защитата на ПСЖ. След това показа, че може да излезе и отвън, като прескочи Нуно и остави на Фулкръг златен шанс да удвои преднината.

Никлас Фулкръг – 7

Беше лишен от тъчове, да не говорим за шансове през първото полувреме, но първата възможност, която получи, я погреба с минимален шум. Тогава шансовете идваха един след друг… и той ги пропусна всичките.

Джейдън Санчо (вляво) погледна назад към най-доброто от себе си и беше неудобство за ПСЖ през цялата нощ на крилото

Fullkrug експертно се възползва от шанса си да изведе Дортмунд с един гол напред, постигайки клиничен завършек

Джанлуиджи Донарума – 6,5

Спаси добре на близката греда от първия шанс на Дортмунд. Може би бавно, за да падне за началния гол, но това не беше повторение на неговия кошмар в първия четвъртфинален мач срещу Барселона.

Achraf Хакими – 7

До голяма степен ограничен до отбранителни задължения в началото, опитвайки се, но не винаги успявайки, да се справи с Адейеми и Маатсен. По-приключенско второ полувреме и попадение.

Маркиньос – 6,5

Игра с Фулкръг отстрани и след това го загуби отзад за първия гол. Защитата на ПСЖ все още има мек център след толкова много години харчене.

Лукас Ернандес – 6

Бавно, за да стигне до Fullkrug, хвърли се твърде късно и се нарани в процеса. Отпадна накуцвайки преди полувремето.

Джанлуиджи Донарума се наслади на смесена игра и можеше да спре гола на Дортмунд

Лукас Ернандес (отдолу) се контузи, докато опитвайки се да се хвърли, за да попречи на Фулкръг да отбележи гол

Маркиньос (вляво) претърпя труден мач и беше отчасти виновен за гола на Дортмунд

Ахраф Хакими (вляво) пълните му ръце да се занимава с Адейеми от Дортмунд (вдясно) по време на мача

Нуно Мендес – 6

Загуби битката със Санчо. И беше толкова зает в защита, че не можеше да предложи никаква заплаха напред.

Уорън Заир-Емери – 6

Работи усилено в средата на терена и няколко хубави дълги подавания напред, но така и не наложи истински авторитет в играта. Срамежлив.

Витиня – 6

на Луис Енрике метроном в полузащитата. Огромен талант, който помогна в началото на мача за френския отбор, но влиянието му избледня.

Витиня беше превъзходен в халфовата линия за ПСЖ, но влиянието му отслабна с напредването на играта

Уорън Заир-Емери (вляво) работи усилено, но не можа да подпечата авторитета си в играта

Фабиан Руис – 6,5

Виновен през първото полувреме, че винаги търсих да намеря Мбапе, когато имаше по-малко маркирани опции. Имаше един удар с глава от близко разстояние, но не успя да го насочи към вратата.

Усаман Дембеле – 6,5

Ако всички удари бяха голове, никой играч нямаше да вкара повече. Никога не се страхуваше да опита, но целта му беше твърде често. Опитах с глава, но това също никога не изглеждаше като тестване на Kobel. Липсва краен продукт.

Kylian Mbappe – 6.5

Харесва ми библейският Самсон с прическа, когато е поставен в бокс през първото полувреме. Намери повече място за галоп в по-широки зони след почивката, но удари гредата с най-добрия си шанс.

Оусаман Дембеле (вляво) нямаше краен продукт по време на мача, пропускайки няколко големи положения

Брадли Баркола (вляво) се затрудни да хване топката и беше заменен след полувремето

Брадли Баркола – 6

Виждаше малко от топката, тъй като по-голямата част от атаките на ПСЖ падаха по дясното крило на Дембеле. Изваден през второто полувреме.