Уилям Контрерас е начело, след като Брюърс отбеляза 5 хоумърса от Мартин Перес при победа с 10-2 над Пайретс
AP News | 2024-05-15 | 21:59:34

МИЛУОКИ (AP) — Уилям Контрерас отбеляза 3 за 5 с четири RBI и удари един от петте хоумърса на Милуоки от Мартин Перес в удара на Brewers с 10-2 над Pittsburgh Pirates в сряда.

Водещите в NL Central Brewers спечелиха две от три от Pirates, преди да започнат дълъг сезон от девет мача в петък в Хюстън. Пивоварите също ще посетят Маями и Бостън, преди да се върнат у дома на 27 май за серия от четири мача с Чикаго Къбс, която отбелязва завръщането на бившия мениджър на пивоварите Крейг Коунсел в Милуоки.

Гари Санчес, Сал Фрелик, Джоуи Ортис и Джаксън Чурио също направиха домакинство на Перес, който се отказа от 11 попадения и девет ръна, преди да напусне без никого в шестия ининг.

Пивоварите изравниха франчайз рекорд за Хоумърс от един питчър в един мач. Те също постигнаха пет хоумръна срещу Крис Райтсма от Синсинати през 2002 г. и Хънтър Грийн от Синсинати през 2022 г.

Това беше първият мач на Пивоварите с пет хоумъра след победата с 9-0 над Ню Йорк Метс на 4 април 2023 г.

Бривоварите почти стигнаха дълбоко за шести път. Централният полеви играч на Pirates Майкъл А. Тейлър протегна лявата си ръка над стената, за да ограби Уили Адамес от потенциален хоумър в осмия ининг.

Контрерас изведе Милуоки напред завинаги с хоумър от три ръна в третия, а също така направи единично в петия и утрои в седмия. Контрерас достигна база във всеки от последните си 23 мача и има поредица от девет мача.

Фрелик успя да постигне домакинство в последователни мачове. Преди удара си от два ръна във втория ининг на победата с 4-3 над Пайратс във вторник, Фрелик не беше влизал дълбоко от 7 август миналия сезон.

Андрю МакКъчън от Питсбърг отбеляза 3 за 4, домакинстваше и вкара и двата ръна на Пиратите.

Ударът на Контрерас от противоположното поле над стената на дясното поле отвори резултата за Милуоки и беше част от петицата -изблик на бягане в третия ининг. Санчес добави хоумър с два ръна по-късно в третия.

Фрелик добави два самостоятелни удара в четвъртия, за да увеличи преднината на Милуоки до 6-1. Ortiz направи 7-1, като поведе петия с удар от 425 фута над стената на лявото поле. Чурио увеличи преднината на Милуоки до 9-1 в шестия с удара си от два ръна, удар от 441 фута към левия център, който сложи край на деня на Перес.

Пет дни, след като допусна само две попадения в рамките на шест ининга за изключване в дебюта си във Висшата лига, титулярът на Пивоварите Робърт Гасер (2-0) се отказа само от един рън за пет ининга, като същевременно допусна осем попадения. Гасър удари двама и остави един.

ТРАНЗАКЦИИ

Бривоварс повишиха аутфилдера Крис Ролър от Triple-A Нешвил и избраха инфилдера Оливър Дън в Нешвил.

The Пиратите извикаха питчър Кармен Млоджински от Triple-A Индианаполис и избраха питчър Куин Прийстър в Индианаполис.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Първата база на Брюърс Рис Хоскинс казва, че планира да пътува с отбора на неговата деветка -играво пътуване, което започва този уикенд, въпреки че той е в списъка с контузени, след като разтегна сухожилието на дясното си бедро в понеделник. Очаква се Хоскинс да пропусне две до четири седмици.

„Бил съм около достатъчно момчета с проблеми с подколянното сухожилие, за да знам, че са доста непостоянни и всеки е толкова, толкова различен“, каза Хоскинс. „Така че мисля, че като цяло двете до четири седмици са много по-добре, отколкото можеше да бъде. Просто съм смутен и разочарован, че не съм там с тези момчета, докато се опитваме да продължим да трупаме някои победи и да трупаме някои победи в сериите.“

Пирати: Започнете серия от четири мача с Чикаго Къбс в четвъртък. Джаред Джоунс (2-4, 2.68 ERA) ще започне за Пиратите в първия мач.

Брюърс: Почивка в четвъртък, преди да започне серия от три мача в Хюстън. Фреди Пералта (3-1, 3.63) ще започне за Пивоварите в петък.