ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Върджил ван Дайк даде пример, а Каоимхин Келехер направи две сеизмични спасявания – но този нападател се бореше да предложи заплаха в предни позиции, когато Ливърпул победи Челси с 1-0 във финала на Carabao Cup
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-02-26 | 10:52:06

Галахър отново имаше шанс да го запечата с пет преди края, но Келехър беше позитивен и отдаден на блока, преди късна поредица от грешни удари на Челси в добавеното време да спаси Ливърпул и да ги отведе в допълнително време, когато Ван Дайк доказа героя на Червените.

Тук Люис Стийл от Mail Sport ви разказва кой се е засилил за финала за купата и кой е имал мач за забравяне под арките на Уембли.

Отборът на Юрген Клоп закъсня, за да подпечата победата в Carabao Cup благодарение на удар с глава на Върджил ван Дайк

Челси на Маурисио Почетино избледня в продълженията след като се доближаваше многократно преди 90 минути

Голът на Ван Дайк дойде в 118-ата минута на мача след отмяна на удар с глава в 60-та минута

Вашият браузър не поддържа iframes.

ЛИВЪРПУЛ - 4-3-3

Caoimhin Kelleher - 9

Две сеизмични спасявания - отказ на Коул Палмър от упор през първото полувреме и след това Конър Галахър, който проби от вратата към края - спечелиха мача на Ливърпул.

Конър Брадли - 7.5 (ПАЗИРАН)

Качва се нагоре и надолу по фланга като газела и винаги е представлявал заплаха за Ливърпул, особено когато е сменен на дясно крило от краен бек. Преди това той се защитаваше стабилно.

Ибрахима Конате - 8 (ПАЗИВАН)

Интересна битка с нападателя на Челси Николас Джаксън, която французинът победи, показвайки добра сила, добър прочит на играта и командваща аура.

Върджил ван Дайк - 9 MOTM

Страхотен удар с глава за гола, който никога не е бил - и още по-добър за този, който остана дълбоко в продълженията. Воден от пример, ръководейки млад отбор през трудна задача. Властно представяне.

Холандският защитник даде своя пример за пример във финала за купата и беше влиятелен и в двата края

Caoimhin Kelleher направи два сеизмични удара спира, за да спаси Ливърпул и да принуди играта към продължения

Анди Робъртсън - 7,5

Поглежда назад към пълна форма след пропуснати три месеца и това беше прилично представяне. Направи няколко жизненоважни прихващания и удари лявото крило с ентусиазъм.

Алексис Мак Алистър - 7 (РЕЗЕРВИРАН)

Радва се на добра битка със своя аржентински съотборник и друг носител на Световната купа Енцо Фернандес, плюс бившия си приятел от Брайтън Моисес Кайседо. Не можеше да повлияе толкова на атакуващите движения, колкото понякога.

Ватару Ендо - 8,5

Винаги на разположение да получи топката, защити перфектно защитата на Ливърпул и капитанът на Япония разби много контраатаки на Челси с умна игра № 6.

Ryan Gravenberch - 5

Тъжен край на първия му финал в английския футбол, тъй като холандецът беше изтеглен, след като беше подложен на неприятен удар от Мойсес Кайседо.

Финалът на Райън Грейвенбърч беше съкратен след тежко овладяване на Мойсес Кайседо през първото полувреме

Алексис Мак Алистър се наслади на добра битка с Енцо Фернандес, но имаше по-малко влияние в атака, отколкото обикновено успява

Харви Елиът - 8

Добър източник на енергия в отбора на Ливърпул, независимо дали на дясното крило или в централните зони, но често му липсваше последният пас. Имах лош късмет да не отбележа.

Коуди Гакпо - 6,5

Натисни публикацията в Най-добрият шанс на Ливърпул за редовното време, но иначе не предложи твърде голяма заплаха.

Луис Диас - 7,5

Несъмнено най-опасният човек в червено на терена. Понякога беше малко разточителен, когато в добри зони, но никога не спираше да бяга и даваше добро шоу.

Заместници

Джо Гомес (за Gravenberch 27) - 6

Боби Кларк (за Брадли 72) - 6

Костас Цимикас (за Робъртсън 87)

Луис Диас беше далеч най-заплашителният играч на Ливърпул в атака, но беше разточителен по време

Коуди Гакпо видя удар през първото полувреме, който удари гредата, но иначе липсваше заплаха в атака

Джеймс Макконъл (за Mac Allister 87) (РЕЗЕРВИРАН)