Победата на Арсенал над Уулвс беше парлива и грозна, но Микел Артета няма да го интересува - това беше типът победа, от която понякога се нуждаят потенциалните шампиони, пише ДЖО БЪРНЩАЙН
Daily Mail | 2024-04-20 | 01:20:51

Стандартът на Артета се изправя срещу Челси във вторник, знаейки, че нова победа ще остави Манчестър Сити да започне срещу Брайтън в четвъртък на четири точки зад топчиите, макар и с два мача по-малко.

Микел Артета направи три промени, докато търсеше бързо възстановяване от пораженията срещу Астън Вила и Байерн Мюнхен.

Ударът на Леандро Тросард помогна за старта на Арсенал с 2-0 победа над Уулвс в събота

Белгиецът изглежда отсече удара си, който в крайна сметка се сви в мрежата

Победата вдига топчиите начело в лигата, въпреки че Ман Сити и Ливърпул имат мачове повече

Вашият браузър не поддържа iframes.

За Уулвс, Гари О'Нийл посочи 15-годишния Уес Окодува и четирима други тийнейджъри на пейката си, докато се занимаваше със списък с контузии, включително Нелсън Семедо, Педро Нето, Крейг Доусън и Матеус Куня.

С Манчестър Сити в полуфиналите за ФА Къп и Ливърпул чака до неделя за своя мач от Висшата лига срещу Фулъм, това беше ранна възможност за Арсенал да окаже натиск.

Банерът в Molineux, който гласи „Силата на вълка е в глутницата“, никога не е изглеждал по-подходящо.

Вълците се нуждаеха от екипна работа, за да преодолеят огромната разлика в опита и родословието между двата стартови състава.

Кай Хаверц от Арсенал, който действаше успешно като централен нападател през последните седмици, се върна като вътрешен нападател, за да приспособи Габриел Жезус, но ранното нахлуване на германеца в наказателното поле, за да отправи първия удар към целта в мача, показва положителния подход, който Артета искаше.

Гледайки лидера на Лейбъристите сър Кийр Стармър – фен на Арсенал – тогава видях Букайо Сака да се промъква в наказателното поле и да тества Хосе Са със смел удар с глава. След това вратарят на "вълците" успя да направи третото си спасяване в началните 15 минути, за да не допусне Деклан Райс.

Арсенал №1 Дейвид Рая лично беше извикан в игра за за първи път след 23 минути, когато Тауанда Чирева се приближи достатъчно, за да отправи отразен удар в ръцете му.

Домакините биха се задоволили да стигнат до четвърт -mark до голяма степен невредим, тактическата организация на O'Neil пречи на Арсенал да бъде остър.

Те Лондончани се доближиха малко по-близо след 25 минути, когато Бен Уайт се припокри и дръпна един топка в пътя на Леандро Тросар, която белгиецът стреля погрешно на шест ярда от вратата.

С цялата страна на Вълците, подредена в собствената си трета като стена от старото злато, търпение изглеждаше ключът за Арсенал.

Белгиецът вече отбеляза 14 гола от 41-те си изяви за Артилеристите през 2023-24 г.

Микел Артета (вдясно) и Гари О'Нийл (вляво) се прегърнаха, преди тяхната страна да се изправи срещу Молиню след половин час испанецът ръкопляскаше насърчително от тъчлинията, вместо да предаде какъвто и да е стрес на своите играчи.

Ако имаше някакви сигнали за тревога за "Артилеристите", това дойде под формата на левия бек Якуб Кивиор, който направи първия си титуляр от март.

Той позволи на Жоао Гомес да му открадне топката точно пред наказателното поле на Арсенал и беше благодарен, че Рая спаси от халфа на Вълците от упор, като топката се отклони към рамката и след това към безопасността .

Нивата на пикантност се увеличиха, когато ударното предизвикателство на Макс Килман в пищяла на Хаверц остави германеца в явно затруднение, а защитника точно в правилната линия от жълто и червено. Делкан Райс получи картон за спиране на последвалата контра на Вълците.

Нехарактерно, ударно изчистване от Уилям Салиба директно към Уго Буено показа, че тактическият план на О'Нийл работи; отчасти нисък блок, отчасти висок натиск, за да извади Арсенал от ритъма им.

Имаше огромно облекчение сред хилядите пътуващи фенове, когато "Артилеристите" излязоха от задънената улица пред тях в края на първото полувреме.

Това беше типът слаб гол, с който титлите понякога могат да бъдат спечелени или загубени.

Джезус беше на земята, когато върна топката към Тросард точно в левия ъгъл на наказателното поле. Връзката на крилото с външната част на ботуша му беше неубедителна, но влетя под перфектния нарязан ъгъл, за да победи Са.

Арсенал искаха да прекратят надпреварата началото на второто полувреме. Са спаси от Хаверц, а Артета даде тона, като гони топката, след като тя излезе в аут, за да може неговата страна да изпълни бързо хвърляне.

Вълците, които изпратиха на Марио Лемина за Хванг след 51 минути, накара хора зад топката и продължи да се защитава стоически, надявайки се да намери подходящия момент за контра.

Капитанът на Арсенал Мартин Одегаард завърши с три точки с удар в края на второто полувреме

Норвежецът стисна топката от тесен ъгъл, за да осигури победата на топчиите

В малко състезание, в което губещата страна нямаше амбиция да преследва изравнителния гол, тръпката и разливите бяха в недостиг.

Вълците най-накрая показаха известно намерение, като изпрати Rayan Ait-Nouri и Pablo Sarabia с 15 минути до края. Това също помогна на Арсенал, тъй като за първи път гостите имаха налично пространство в опозиционната половина.

Мачът завърши болезнено за импровизирания нападател Лемина, който беше навит в въздушно предизвикателство с Рая.

И беше двойно болезнено за целия отбор на Уулвс, когато Одегаард се подхлъзна при втори гол на Арсенал при близката греда на Са при контра в добавката време.