ПСЖ грабна място от 1/8 на Шампионската лига въпреки равенството в Дортмунд
Снимка: france24.com
France 24 News | 2023-12-13 | 00:17:02

Пари Сен Жермен завърши наравно 1-1 срещу победителя от група F Борусия Дортмунд в сряда, за да си осигури второ място и място в елиминационната фаза на Шампионската лига в последния си мач от групата.

Двете страни пропиляха купища златни положения в изненадващо нулево първо полувреме, преди Карим Адейеми най-накрая да преодолее безизходицата за вече класиралите се домакини в 51-та минута, вкарвайки от гредата, след като ПСЖ загуби топката извън наказателното поле.

Гостите отговориха пет минути по-късно, изравнявайки чрез Уорън Заир-Емери след добра работа на Килиан Мбапе, който също имаше опит, отсъден в засада в 76-та.

Дортмунд оглави групата с 11 точки с ПСЖ на второ място с осем, колкото третия Милан, който ще продължи в Лига Европа след победата си с 2-1 над Нюкасъл Юнайтед, който спечели пет точки