ПСЖ печели френската футболна лига за 12-и път, докато Монако губи от Лион
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-04-28 | 21:24:23

Пари Сен Жермен бе потвърден като шампион на Лига 1 за рекорден 12-и път в неделя, след като вторият класиран АС Монако загуби с 3-2 от Олимпик Лион.

ПСЖ, който пропусна шанса да си осигури титлата в събота, когато завърши наравно 3-3 с Льо Авър, има 70 точки, 12 пред Монако с три оставащи мача.

Монако, въпреки че поведе в началото на Лион падна до първото си поражение от девет мача, докато доминацията на ПСЖ във френския футбол продължава.

Гостите отбелязаха с малко над 20 секунди на часовника, като Уисам Бен Йедер уцели центриране на Такуми Минамино от задната греда, но Монако загубиха с 2-1 в рамките на 25 минути с голове на Александър Лаказет и Саид Бенрахма.

Бен Йедер отново изравни страните в края на часа, забивайки с глава топка, вкарана в наказателното поле от Юсуф Фофана, но Лион беше този, който намери победител шест минути преди края на времето с Фофана, който отбеляза гол извън зоната.

След равенството в събота, което запази шампанското на лед, мениджърът на ПСЖ Луис Енрике не беше притеснен, сигурен със знанието, че далеч по-голямата им голова разлика означаваше трета поредна лига титлата беше почти сигурна.

„Ние сме шампиони. Не ме интересува дали ще има купон или не", каза треньорът.

"Имаме плюс 29 голова разлика за второто място, вече се чувствам шампион. Дори и да не спечелим повече точки, ще бъдем шампиони."

Испанецът, който пое ПСЖ в края на миналия сезон, се оказа прав, тъй като те осигуриха 10-ата си титла от 12 сезона без трябва да играят друга игра.