ПСЖ победи Барселона и стигна до полуфиналите на Шампионската лига
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-04-16 | 01:12:35

Килиан Мбапе отбеляза два удара, докато Пари Сен Жермен се бореше, за да победи 10-те играчи на Барселона с 4-1 и да си осигури място на полуфиналите на Шампионската лига с триумф с общ резултат 6-4 във вторник.

Рафиня изстреля Барселона напред в началото, но червеният картон на Роналд Араухо в 29-ата минута обърна прилива в полза на ПСЖ, въпреки че испанският шампион водеше с два гола преднина след победа с 3-2 в първия четвъртфинален мач.

Усман Дембеле и Витиня изравни равенството за ПСЖ и смъртоносният Мбапе удари скоба, за да ги постави във финалната четворка за първи път от 2021 г.

Френските шампиони никога не са печелили трофея въпреки огромните инвестиции, но демонстрираха, че имат атакуващите оръжия в техният отбор да направи това.

Треньорът на ПСЖ Луис Енрике, който изведе Барса до Шампионската лига през 2015 г., каза, че вярва, че неговият отбор ще обърне нещата, въпреки че никога не е успял след поражението у дома в първия мач, и това се оказа.

„Изглеждаше зле, но отборът се концентрира – каквото и да се случи, трябваше да победим Барселона“, каза Дембеле, освиркван силно от феновете на бившия му клуб.

Петкратният победител Барселона мечтаеше за първи полуфинал последно завръщане от 2019 г. насам, но червеният картон на Араухо за свалянето на безмилостния Брадли Баркола подкопа контрола им над равенството.

Това се превърна в още един от поредицата европейски кошмари за каталунците, които за последно спечелиха трофея през 2015 г.

" В Европа, играейки с 10, знаеш, че ще страдаш," каза полузащитникът на Барселона Френки де Йонг пред Movistar.

"Опитахме се и се борихме да бъдем на полуфиналите, това е тежък удар, защото бяхме убедени, че можем да стигнем през."

Гостите започнаха с решителност и върнаха Барселона на собствената си територия, но домакините бяха тези, които поведоха.

Експлозивната 16-годишна звезда Ламине Ямал изтръгна Нуно Мендес и центрира към близо до греда, където Рафиня отбеляза своя трети гол в равенството.

Другите нападатели на ПСЖ намериха мрежата, но Баркола обърна мача в полза на ПСЖ.

Крилото изпревари Мбапе, но вратарят на Барселона Марк-Андре тер Стеген го отказа добре, преди Араухо да бъде изгонен за това, че го е повалил.

Уругвайският централен защитник дръпна Баркола назад, когато той нахлу в зоната, оставяйки Барса с 10 души.

Дембеле нанесе удар след 40 минути от друг Баркола центриране, който прекоси зоната към задната греда, където той пристигна, за да стреля в покрива на мрежата.

Барселона пожертва Ямал за защитника Иниго Мартинес след червения картон на Араухо и това ги остави с малко изходи в атака.

Няма измъкване

С ПСЖ, който контролира мача, Барселона скоро плати цената за неспособността си да запазят притежанието.

Витиня получи твърде много пространство на границата на наказателното поле и той проби в долния ъгъл, за да изведе ПСЖ напред през нощта.

Илкай Гюндоган удари гредата в другия край за Барселона, преди техният треньор Шави да бъде изгонен за демонстрация на недоволство на аутлинията.

Каталунците губеха главите си и Жоао Кансело неумело фаулира Дембеле, за да даде дузпа на ПСЖ.

Мбапе, който беше държан мълчалив в първия мач, вкара гол в горния ъгъл за 40-ия си гол във всички състезания.

Бъдещето на нападателя може да е в Испания , като Реал Мадрид имаше за цел да го подпише през лятото в края на договора му, и той не намери приятели в Барселона, като прескачаше рекламните пана и тичаше към феновете, за да празнува.

Друг член на задкулисния персонал на Барселона беше уволнен след Гюндоган беше отхвърлена жалбата за дузпа и стана ясно, че домакините нямат отговор.

Мбапе завърши победата в 89-ата минута след страхотно двойно спасяване на Тер Стеген, оставяйки Барселона жертва на още една горчиво разочароваща вечер в Европа.