ПСЖ победи главния съперник в Лига 1 Марсилия с голове на Витиня и Рамос
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-31 | 00:13:34

Пари Сен Жермен преодоля противоречивото изгонване през първото полувреме, за да спечели с 2-0 гостуването на горчивия си съперник Марсилия в Лига 1 в неделя, като португалското дуо Витиня и Гонкало Рамос отбелязаха своите голове.

Надеждите на Марсилия за първа домакинска победа в лигата срещу ПСЖ от ноември 2011 г. насам се повишиха, когато Лукас Бералдо беше изгонен пет минути преди почивката.

Но клубът, собственост на Катар, все пак излезе начело с Витиня разменя пасове с Усман Дембеле, преди да вкара превъзходен начален гол в 53-ата минута в една влажна нощ на Velodrome.

Марсилия търси изравнителен гол, а Джордан Веретут беше отменен гол поради засада срещу съотборника си Луис Енрике.

След това треньорът на ПСЖ Луис Енрике изтегли капитана Килиан Мбапе малко след изтичането на часа и неговият заместник Рамос осигури победата пет минути преди края.

Голът дойде при пробив, като гостите избиха в корнер преди Ахраф Хакими да намери Марко Асенсио и той избра Рамос, който завърши хладнокръвно за 10-ия си гол за сезона.

Само Мбапе, с 38 във всички състезания, е попадал по-често на ПСЖ през този сезон.

The резултатът означава ПСЖ завършва уикенда така, както го започна, с 12 точки разлика от втория Брест, който спечели с 1-0 в Лориен по-рано в неделя.

Остават само седем мача от кампанията и ПСЖ се нуждае от още само 10 точки, за да вземе 10-та титла за 12 сезона.

Най-голямата тема за разговори през нощта беше червеният картон на Бералдо, младият бразилски защитник, с когото подписахте през януари.

Той отиде рамо до рамо с Пиер-Емерик Обамеянг , събаряйки нападателя малко след половината път близо до дясната тъчлиния.

Вече получи жълт картон, той избяга от второ предупреждение, но тогава реферът Беноа Бастиен се натъкна, за да провери VAR монитора и след прегледа изненадващо избра да покаже на Бералдо директен червен картон, определяйки го като последния защитник.

Марсилия не можа да се възползва от допълнителния човек и втора поредна загуба в лигата означава, че остават седми, на три точки от европейските места.

ПСЖ се изправя срещу Рен у дома на полуфиналите за Купата на Франция в сряда и домакинството на Барселона в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига седмица по-късно.