Реал Мадрид и Ман Сити завършиха наравно 3-3 в трилъра от Шампионската лига
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-04-09 | 23:30:19

Реал Мадрид и носителят на Шампионската лига Манчестър Сити поделиха пулсиращо равенство 3-3 в първия четвъртфинален мач във вторник.

Бернардо Силва изведе Сити напред с нисък пряк свободен удар, но автоголът на Рубен Диас и Родриго Гоес помогнаха на Мадрид да отвърне драматично и бързо.

Собственият бърз дубъл на Манчестър Сити през второто полувреме чрез Фил Фодън и Йоско Гвардиол смая рекордните 14-кратни победители, но те измъкнаха равенство чрез изгарящото воле на Феде Валверде.

Вълнуващият мач се игра в сянката на заплахата от страна на Ислямска държава да атакува всеки първи мач от четвъртфиналите, със сериозни мерки за сигурност присъствие около Сантяго Бернабеу.

Испански официални лица казаха, че ще бъдат разположени 2000 полицаи, но мачът се игра без инциденти извън терена. На него имаше много под затворения покрив на стадиона, което създаде гръмотевична атмосфера.

Гуардиола пропусна влиятелния плеймейкър Кевин Де Бройне, след като белгиецът каза, че не се чувства добре малко преди мача, избра Матео Ковачич в средата на терена заедно с Родри Ернандес.

Бившият треньор на Барселона също така избра Стефан Ортега на вратата пред опитния Едерсон, който току-що се завърна от контузия на бедрото, докато Гвардиол преодоля съмненията във физическата си форма, за да започне.

Треньорът на Мадрид Карло Анчелоти избра дефанзивния полузащитник Орелиен Чуамени в центъра -обратно срещу Начо Фернандес и ранно прибързано предизвикателство от французина проправи пътя за откриването на Сити.

Чуамени тромаво хакна Джак Грийлиш след 33 секунди и получи жълт картон, което означава, че ще пропусне реванша.

От свободния мач -kick Силва наказа още повече Мадрид, хващайки вратаря Андрий Лунин на близката му греда с малко усилие, което го плъзна към целта.

Лунин реагира мудно и въпреки че държеше топката с ръка, не успя да я удържи.

Анчелоти, треньор на рекорден 200-ти мач от Шампионската лига, заяви, че на неговия отбор му липсва кураж и индивидуалност, когато бяха разбити от Сити в полуфиналите на миналия сезон, но показаха умствена сила, за да обърнат бързо мача с главата надолу.

Този вид постижение е обичайно за Мадрид в Шампионската лига и те отбелязаха два гола за две минути, напомняйки за зашеметяващото им завръщане на полуфиналите през 2022 г. срещу Сити благодарение на гола на Родриго.

Диас отклони първия в собствената си мрежа, докато се опитваше да блокира удара на Камавинга пилот от далечно разстояние, а Родриго се измъкна втория, след като Винисиус Джуниър го пусна, подпомогнат от друго отклонение, от Мануел Аканджи.

Бразилецът направи широк удар в края на хлъзгав преход на Мадрид, подпомогнат от задна пета на Винисиус, като Лос бланкос демонстрираха колко опасни са при контраатака.

Затаените първи 45 минути бяха последвани от още едно и също, в мач, който все повече се нарича "Класико" от Шампионската лига.

Родри заби с глава за гостите и Винисиус избухна над върха, преди Сити да се завърне и да удължи серията си без загуба до 26 мача.

Фодън изравни отбора си с превъзходен удар, насочен в горния ъгъл от границата на наказателното поле.

Английският национал се наслаждава на най-добрата си голова кампания с това перфектно поставено усилие, неговото 22-ро във всички състезания.

С Антонио Рюдигер, който оковава Ерлинг Хааланд, Сити получи гол от неочакван източник, за да поведе пет минути по-късно.

Свирепо навеждане на защитника Гвардиол Усилие от дистанция не остави никакъв шанс на Лунин и накара Бернабеу да замълчи – но не за дълго.

Брилянтното воле на Валверде от центриране на Винисиус мина покрай Ортега, за да изравни резултата и да остави мача чудесно готов за реванша на 17 април.