Рио Фърдинанд разкрива чувствата на Килиан Мбапе много ясно, след като ПСЖ претърпя поражение от Барселона
The Mirror | 2024-04-10 | 00:35:07

Рио Фърдинанд критикува Килиан Мбапе и изтъкна представянето му, когато Пари Сен Жермен падна до загуба с 3-2 срещу Барселона в сряда.

24-годишният Мбапе се очаква да се присъедини към Реал Мадрид със свободен трансфер това лято, което означава, че това е последният му шанс да спечели Шампионската лига с ПСЖ. Французинът обаче показа по-ниско ниво по време на първия им четвъртфинален мач на Парк де Пренс.

След като Рафиня даде преднина на Барселона, ПСЖ обърна мача с главата надолу, когато Усман Дембеле и Витиня отбеляза точно след полувремето и те можеха да заложат мача. Въпреки това отборът на Шави отговори, за да направи добър обрат с Андреас Кристенсен, който отбеляза победния гол във френската столица.

Говорейки след мача, Фърдинанд разкритикува Мбапе и призна, че ПСЖ трябва да са много по-добри, ако искат да обърнат равенството в реванша следващата седмица. „ПСЖ не са извън ситуацията, но те трябва да бъдат много по-добра версия на себе си следващия мач“, каза той пред TNT Sports.

„Този, за когото говорихме, най-добрият играч в света според мен; Мбапе. Той не се представи и когато не се представи, ПСЖ неизменно не получава резултата.“

Той добави: „Става дума за отбора и за превеждането им. Мисля, че има достатъчно опит там. Те ще бъдат разочаровани, но знаят, че има още в резервоара, те се справиха с Барселона днес, но последният отбор, който отбеляза три гола в Париж срещу ПСЖ беше Манчестър Юнайтед преди пет години."

Фърдинанд обаче похвали Барселона за тяхното "страхотно" представяне в Париж. Каталунците се похвалиха със смесица от младост и опит в своята страна, но бяха безстрашни през цялото време срещу страна, която не беше губила в 27 мача във всички състезания, насочвайки се към първия четвъртфинален мач.

Той продължи: „Трябва да кажете, че Барселона бяха страхотни. Такива неопитни играчи в този отбор бяха носени от опитни играчи. Мислех, че Левандовски беше великолепен като номер 9, фокусна точка на отбора .

„Но смените за Барселона бяха брилянтни. Педри влиза и прави страхотен пас. Raphinha, той беше в Лийдс и идва в Барселона и е човекът, когото търсят да ги преодолеят."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашата