Шай Гилгеус-Александър вкара 31 точки, Тъндър победи Клипърс със 129-107
AP News | 2024-02-23 | 05:48:34

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър отбеляза 31 точки и Оклахома Сити Тъндър победи Лос Анджелис Клипърс със 129-107 в четвъртък вечер в мач на претендентите от Западната конференция.

Лу Дорт добави 19 точки, Джалън Уилямс имаше 18 и Чет Холмгрен 17 за Оклахома Сити. Тъндър спечели серията за сезона с Лос Анджелис и се подобри до 38-17, за да се премести в рамките на мач с Минесота, водеща в Западната конференция.

Гордън Хейуърд игра 14 минути в първия си мач с Тъндър, откакто беше придобит през сделка с Шарлот. Той пропусна и двата си удара и имаше четири борби.

Кауай Леонард вкара 20 точки, а Нолан Пауъл добави 19 точки за Лос Анджелис. Третото място Клипърс падна до 36-18.

Двата отбора играха за първи път от паузата на мача на звездите. Мачът включваше завръщането в Оклахома Сити на бившите играчи на Тъндърс Пол Джордж, Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук.

Гилджъс-Александър, вторият водещ реализатор в НБА, отбеляза 19 точки при 7-за-10 стрелба, за да помогне на Тъндър да поведат с 61-59 на полувремето. Пауъл имаше 14 от резервната скамейка, за да задържи Клипърс близо.

Оклахома Сити пое контрола в началото на второто полувреме зад девет точки от Исая Джо, който започна третата четвърт на мястото на Джош Гиди. Третото забиване на Джо в четвъртината доведе до 81-74 на Thunder с 5:59 до края.

Гиди с тройка даде предимство на Thunder от 91-79 и преднината нарасна до 96-79 след скок Gilgeous-Alexander с 35,2 секунди до края на четвъртината.

Клипърс намалиха резултата до 111-99 със скока на Пауъл с 6:08 до края на четвъртата четвърт, но Оклахома Сити превъзхожда Лос Анджелис с 18-8 до края на пътя.

Клипърс: В Мемфис в петък вечер.

Thunder: Домакин на Вашингтон в петък вечер.