Шефилд Юнайтед обобщава сезона си, след като беше безмилостно унищожен от Нюкасъл
The Mirror | 2024-04-27 | 19:36:19

Сезон на мизерия завършва с изпадане и унижение за Шефилд Юнайтед.

Официално сега пада, след последния им дефанзивен кошмар , и последната лавина от злополучни допуснати голове.

Какъв странен начин за падане. Унищожени през второто полувреме от безмилостния, подобрен Нюкасъл, но хората на Крис Уайлдър отбелязаха първи, бяха по-добрият отбор за първото полувреме, преди да се сринат. Александър Исак нанесе пораженията на европреследващия Toon, като вкара два гола и изостана с един гол зад Ерлинг Хааланд и Коул Палмър в надпреварата за Златната обувка, на 19 за сезона.

Но автоголът на Бен Озбърн, непостижим удар покрай собствения си вратар, за четвъртия на Джордис, беше симптоматичен за кампанията на страната на Йоркшир.

Исак има девет гола в последните си седем мача в лигата - печелейки пари срещу най-лошата защита в историята на висшия дивизион, която сега изнесе нов зашеметяващ рекорд от 97 гола този сезон. 13 в два мача срещу Нюкасъл, който сега преследва Манчестър Юнайтед за място в Лига Европа.

Анел Ахмедходжич смая публиката на Тайнсайд с гол само след пет минути, удар с глава от близко разстояние, след като се промъкна отзад пост немаркиран. Хамер направи асистенция. Те пропуснаха няколко шанса да увеличат преднината си.

Хау взриви своята страна за представянето им в средата на седмицата при поражението с 2-0 от Палас, но те бяха летаргични и им липсваше прецизност в началото, след което спечелиха второто полувреме с 4-0.

Изравняването дойде неизбежно от смъртоносния Исак след 25 трескави минути. Джейкъб Мърфи го изстреля ясно в десния канал и шведската звезда се заби от тесен ъгъл.

Остриетата обаче не бяха готови. Отне още едно страхотно блокиране на Бърн, за да спре удара на Бен Бреретън Диас, след като той заобиколи Мартин Дубравка, Мейсън Холгейт уцели гредата и Андре Брукс прониза отблизо.

Всичко изглеждаше малко несвързано от Нюкасъл преди полувремето , но те се събраха след разследване на полувремето. Бруно Гимараеш показа защо има клауза за освобождаване от 100 милиона паунда, като отбеляза в 55-ата минута.

Тино Ливраменто беше препънат при отрязване на дясното крило и Антъни Гордън замахна при пряк свободен удар. Бразилският полузащитник се промъкна на задната греда, за да засече.

Тогава Гордън беше фаулиран в наказателното поле от Мейсън Холгейт. Исак се засили, за да влезе... до 19 за сезона на лигата и все още преследва Хааланд. Може би трябва да има клауза от £120 милиона. Четвъртият гол на Toon, който допуснаха, обобщи сезона на Blades. Топката падна в краката на Бен Озбърн на два ярда, но той се заплете... и нахално завъртя собствената си мрежа. Прекрасна мозъчна атака на удар.

Суб Калъм Уилсън грабна петия и накара Нюкасъл да мечтае да повтори своите осем гола, когато се срещнаха за последен път на Брамал Лейн през септември.

Уилсън , завърнал се след разкъсване на гръдния мускул, отбеляза първите си голове в лигата от октомври и осемте си от кампанията, тъй като стана неудобно за хората на Уайлдър.

и получавайте ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия