Скобата на Мери Фаулър запазва Манчестър Сити начело на WSL и изхвърля Бристол Сити
The Mirror | 2024-04-28 | 22:11:50

Бристол Сити претърпя изпадане от Женската Суперлига след поражение с 4-0 от Манчестър Сити в неделя вечерта, докато претендентите за титлата останаха начело в таблицата на лигата на шест точки пред Челси, след като изигра два мача повече.

Гръмотевичният удар на Мери Фаулър през второто полувреме прекъсна упоритата безизходица и австралийският национал вкара втория удар от центрирането на Лорън Хемп 15 минути преди края. Страданието на домакините се усложни минути по-късно, след като Ейми Роджърс заби собствената си врата, за да даде преднина от три гола на опонента им, преди Алекс Грийнууд да добави четвърти в края на добавеното време.

Виксънс, повишени от Шампионата за жени миналия сезон и завръщащи се във висшата лига след двегодишно отсъствие, се нуждаеха от победа над Сити, за да запазят надеждите си да останат живи в WSL, постижение, което изглеждаше обезсърчително на фона на техния рекорд от нула домакински победи досега този сезон. Междувременно всичко друго освен победа за Сити може да проправи пътя на съперника за титлата Челси да претендира за пета титла в лигата на тръс.

Сити беше без звездния нападател Хадиджа Шоу, който получи контузия в глезена в края на сезона миналия уикенд срещу Уест Хем Юнайтед. Английската звезда Клоуи Кели зае видимата празнина, оставена от Шоу, и нападателят показа ярки знаци, докато комбинираше с Фаулър и Хемп от двете си страни, докато Джес Парк беше пълна с енергия в центъра на парка.

И все пак създадените положения никога не бяха повече от половината убедителни. Отсъствието на Шоу беше отчасти виновен, въпреки че Бристол Сити бяха решителни и компактни в защита и направиха живота труден за Сити, който ставаше все по-разочарован от упоритостта на опонентите си с течение на времето. Наистина, вратарят Шае Янес не успя да бъде тестван през по-голямата част от цялото първо полувреме, въпреки че гостите регистрираха 16 удара с осем към вратата, в сравнение с два удара на Бристол Сити към вратата и нито един към вратата.

Но къде Сити се справиха добре, за да разочароват много отбори в WSL този сезон, победите бяха рядкост, тъй като пропуските в защитата и липсата на постоянна заплаха за гол се оказаха проблематични. Vixens не успяха да отбележат гол в последните си пет мача в лигата и постигнаха само една победа в лигата до събота (победа с 3-2 като гост на Уест Хем Юнайтед през ноември). Междувременно загубите им се натрупаха до 15.

Бристол Сити беше принуден да се бори с контузии на ключови играчи, както и с ограничен бюджет в сравнение с техните съперници (Сити е единственият клуб наред с Лестър Сити, който не имат подкрепата на съответния мъжки отбор от Висшата лига). Дори и така, формата не можеше да бъде в по-ярък контраст с техните опоненти, които се наслаждаваха на рекордните за клуба 13 последователни победи в лигата, за да седнат на върха на таблицата на WSL.

За да остане начело, Сити ще трябва да покаже повече от нюха и острието, което ги е накарало да избутат действащия шампион на лигата Челси до този момент. Без Шоу атаката на Сити изглеждаше предсказуемо притъпена, но пропуснатите шансове се натрупаха забележително много в началото на второто полувреме, този път Кели се отдръпна встрани, а Фаулър се премести в средата.

Реджигът се оказа далновиден. Фаулър позволи на съотборничките си да я отиграят и след като удари Хемп на задната греда и видя Лая Александри да нанася удар с глава извън игра, това беше момент на индивидуален блясък на Фаулър в 62-ата минута, който най-накрая даде преднина на Манчестър Сити господството е оправдано. 21-годишната футболистка събра топката на полузавъртане и след като нито един защитник не се захвана с нея, вкара ракета в горния ъгъл.

За Бристол Сити това беше потвърдено изпадане, освен ако нещо не се промени скоро. Но нуждата на Манчестър Сити да увеличи головата си разлика на фона на надпреварата за титлата с Челси означаваше, че отборът на Тейлър не показа признаци на отстъпване.

Те почти удвоиха предимството си само минута по-късно, когато Хемп засече центрирането на Кели, но нейното усилие прескочи гредата. Но в крайна сметка пристигна втори гол, когато Фаулър чукна центрирането на Хемп, за да удвои предимството им със страхотна демонстрация на умения. Незабавно последва автогол на Роджърс, който остави надеждите за обрат за домакините недостижими. Грийнууд добави блясъка към победата с четвърти, което задържа Манчестър Сити твърдо на водещата позиция в надпреварата за титлата, докато продължават да увеличават головата си разлика.

Кристъл Палас спечели промоция от Шампионата за жени по-рано през деня и Eagles ще заемат мястото на Vixens в лигата през следващия сезон.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия