Томас Тухел „се бори за работата си в Байерн Мюнхен“, след като промени стандартите на своите играчи в тренировките след шокиращата загуба на Вердер Бремен... като шефовете му не останаха впечатлени от усилията му да отклони вината
Daily Mail | 2024-01-24 | 13:41:20

Той продължи да критикува своите играчи, като намекна, че нивото на обучение не е било на ниво „от много седмици“, преди да каже, че са заслужавали да загубят.

Според германския вестник Bild, коментарите на Тухел са се спуснали като оловен балон с неговите шефове и сега той трябва да докаже, че е достоен за работата си.

Томас Тухел според съобщенията е под напрежение в Байерн Мюнхен след последния си изблик

Хари Кейн и Ко претърпяха шокираща домакинска загуба с 1-0 от Вердер Бремен в неделя

Вашият браузър не поддържа iframes.

Главният изпълнителен директор Оливър Кан и спортният директор Хасан Салихамиджич назначиха 50-годишния Тухел да замени Юлиан Нагелсман миналия март, но оттогава и двамата бяха преместени.

Въпреки това Bild предполага, че историята се повтаря, след като Нагелсман каза на началниците си миналата година, че е изчерпал идеите си, когато става дума за недобре представящия се отбор.

Още по-лошото е, че Тухел направи забележките си по време на пресконференция, а не насаме, което очевидно не се е харесало на борда на Байерн.

Те имат шанса да отговорят - и да намалят разликата до четири точки - когато приемат Унион Берлин на "Алианц Арена" в сряда вечер.

Мачът е игра в ръка, след като беше отложен заради снега в началото на декември.

Тухел със сигурност не се сдържа след Вердер Бремен нанесе втората загуба на Байерн в лигата през кампанията.

"Омръзна ми също да казвам, че тренираме добре. Никой вече не вярва в това“, възмути се той.

„Върша работата достатъчно дълго, за да мога да преценя дали обучението е било на нивото, което ние искам да бъде. Това наистина беше така от много седмици.“

Размишлявайки за представянето срещу Бремен, Тухел по подобен начин удари своите звезди, като каза: „Беше явно не е достатъчно. Повече от 70 минути нямах чувството, че играем за победа. Впоследствие го забелязах. Не дотам.

Оливер Кан (вляво) и Хасан Салихамиджич (вдясно) назначиха Тухел миналия март, но и двамата оттогава напуснаха клуба

Байерн изостава на седем точки от Байер Леверкузен на върха в Бундеслигата

„Бяхме изключително статични през първото полувреме. Изгубихме много топката, допуснахме много контраатаки и я владеехме небрежно. Заслужено поражение!“

Той продължи: „Не играхме 70 минути като отбор, който искаше да наложи победа, който играеше за шампионата , който искаше да даде отговор. Направихме това само за 20 минути.

'20 минути не са достатъчни, за да постигнем целите, които сме си поставили! Не за това се записваме тук.

'Когато подписваш за клуб като Байерн Мюнхен, подписваш за сто процента. Това важи за треньора, важи и за играчите. Не го доставихме днес.

„Играхме така, сякаш сме с 10 точки преднина и все още имаме мач от Шампионската лига във вторник.“

Тухел добави: „Ще държим отбора отговорен. В сряда имаме възможност да се справим по-добре – и трябва да се справим по-добре.

„Ако играете за Байерн Мюнхен и имате мач в неделя, не е нужно да сте топ в понеделник, вторник и сряда – но особено трябва да сте топ в неделя. Със сигурност не бяхме. Очевидно изоставаме от нашите искания!'

Това се случва въпреки впечатляващото начало на живота на Хари Кейн в Бавария, с 26 гола в първите му 24 мача във всички състезания .

Капитанът на Англия е водещият голмайстор в Бундеслигата този сезон с 22.