Уейн Рууни „искаше“ да може да замени ЦЯЛИТЕ си стартови 11 на полувремето в загубата на Бирмингам Сити с 1:3 от Стоук... и казва, че отборът му е „неузнаваем“, тъй като е изправен пред нарастващ натиск
Daily Mail | 2023-12-27 | 18:31:35

Босът на Бирмингам Сити претърпя осем поражения и феновете на домакините започнаха да се стриймват след третия гол на Стоук, докато тези, които останаха, се подиграваха на отбора в края.

„В идеалния случай бихте искали да имате 11 резерви, тъй като можех да сменя всичките 11 играчи на полувремето“, каза Рууни.

Уейн Рууни призна, че е искал да замени целия си отбор на полувремето по време на загубата на Бирмингам Сити с 1:3 от Стоук - осмата му загуба начело на отбора от Уест Мидландс

Отборът на Рууни взе само девет точки от възможни 39 по време на неговото управление

Бирмингам Сити беше подиграван от подкрепата си като гост след поражението срещу Стоук

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Просто не правехме правилните неща – основните неща. Не беше липса на усилия, би било несправедливо да се каже. Беше липса на познания за играта.

„Трудно е да се опише с думи. Не очаквах това представяне да идва. Не разпознах отбора там на терена.

"Разочароващо е, защото през последните няколко мача направихме някои истински крачки, така че това беше трудно за приемане.

„Не беше резултатът, нито представянето, нито нещо, което искахме, честно казано. Беше неузнаваем в начина, по който играхме.

"Чувствах, че играчите не искат да вземат топката, не пресират, както искахме към тях.

„Головете, които допуснахме, бяха луди и не заслужавахме нищо от играта.“

Стоук поведе в 12-ата минута чрез драйв от 25 ярда на Томпсън - първият му удар от три години насам - който леко отклони Жуниньо Бакуна.

Капитанът на Потър Гууч удвои преднината си за половин час, след като се стрелна отляво в светкавична контраатака и прокара топката през краката на вратаря Джон Руди.

Натискът върху Рууни нараства след трудния старт в живота му в клуба от Чемпиъншип

Потърс направиха 3-0 след 53 минути, когато Видигал победи Дион Сандерсън, преди да вдигне топката над Руди, за да изпрати феновете на Бирмингам към изходите.

Домакините върнаха един удар чрез Стансфийлд, след като вратарят Джак Бонъм спаси усилията на тийнейджърския резервен Ромел Донован.

Ню Стоук старши треньорът Стивън Шумахер запази непобеденото си начало, като направи четири точки от първите си два мача начело и призна, че подходът за връщане към основите работи за него.

„Това, което се опитахме да направим с момчетата, е просто да зададем някои доста основни, прости основни правила“, каза той.

„Това са около как ще се опитаме да се държим на тренировъчното игрище и какво очакваме, какви са нещата, които не подлежат на обсъждане и как ще се опитаме да играем, с и без топка.

"Показахме малко качество, така че това беше наистина приятно и успяхме да направим достатъчно, за да вземем трите точки, които отчаяно искахме и се нуждаехме.

'Когато постъпите на работа, вие сте отчаяни само за първата печалба и ние направихме това сега.'