Винисиус от Реал Мадрид вкарва късна дузпа, грабвайки равенство 2-2 срещу Байерн
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-04-30 | 23:54:19

Нападателят на Реал Мадрид Винисиус Жуниор отбеляза дубъл, включително изравнителна дузпа в 83-та минута, за да измъкне равенството 2-2 срещу Байерн Мюнхен в първия полуфинален мач от Шампионската лига във вторник.

Винисиус даде преднина на Реал след 24 минути, но Байерн отбеляза два гола за четири минути от второто полувреме, за да си върне контрола над мача, Лирой Сане със зашеметяващо отваряне и Хари Кейн реализира дузпа.

Ким Мин-джае джудо се справи с Родриго в наказателното поле с оставащи осем минути и Винициус се активизира, заглушавайки хор от освирквания и подсвирквания, за да взриви дома.

„В това състезание е важно да не губим и ние сме тук, защото не сме губили още", каза Винисиус.

"Много съм щастлив, че успях да вкарам два гола, а сега трябва да прекараме една вълшебна нощ у дома," добави той.

Жеребието поставя Мадрид на водещото място преди реванша следващата седмица на Сантяго Бернабеу. Байерн, който доминираше през голяма част от мача, все още ще се надява да стигне до финала на Уембли през юни.

„Имахме много шансове, но бяхме твърде нечисти няколко пъти. Те имаха три шанса и вкараха два голове“, каза полузащитникът на Байерн Конрад Лаймер.

Преди мача феновете на Байерн разкриха огромен банер, изобразяващ Франц Бекенбауер, който се простираше по целия път от тревата до гредите. Това беше подходяща почит във вечерта, включваща най-играния мач в историята на Европейските купи.

Известни със спокойствието си на най-големите етапи в това състезание, 14-кратните победители се бориха рано, Байерн доминираше притежанието на топката и позицията на полето, докато бяха стимулирани от свирепа домакинска публика.

Сейн имаше шанс само след 40 секунди и още минути по-късно, докато Кейн вкара удар от половината малко над гредата, докато дългокраките гости се бореха да се справят.

Продължаващият успех на Мадрид в това състезание, включително четвъртфиналната победа над Манчестър Сити, беше изграден върху усвояването натиск, преди да нанесат удар.

Гостите повториха трика за откриването, прекъсвайки доминацията на Байерн по безмилостен прост начин, като същевременно показаха на домакините колко лесно може да бъде отбелязването на голове.

Тони Кроос събра топката от корнер и проби защита- разделящ пас по земята, който завари Винисиус да галопира в акри пространство на ръба на зоната.

Без играч на Байерн в обсега, Винисиус спокойно прокара откриващия удар покрай безпомощния Мануел Нойер, променяйки напълно тена на мача.

Байерн, който има шест собствени Европейски купи, не се учуди и продължи да натиска, но не успя да пробие; най-добрият им шанс в остатъка от полувремето дойде чрез свободен удар, като Кейн намери огромна пролука в стената, но се разби встрани.

С Реал, който изглеждаше в контрол, Байерн грабна мача в началото на второто полувреме. , отбелязвайки два гола за четири минути.

Ерик Дайър намери Сане по десния фланг. Германското крило, което пропусна няколко положения през първото полувреме, дриблира в наказателното поле, преди да отприщи неудържима ракета към близката греда, първият му гол за Байерн в турнир от октомври насам.

Следващата атака на домакините падна отляво, с вечно опасния Джамал Мусиала, повален от Лукас Васкес в наказателното поле. Реферът Клемънт Търпин посочи право към точката и Кейн също не се поколеба, пращайки Андрий Лунин по грешния начин да поведе.

Когато Байерн контролираше, Реал започна контра и беше ред на Ким да даде тромава дузпа , с Винисиус, който уверено вкара изравнителния гол.

„Трябва да продължим със хладнокръвни глави, да почиваме до следващата седмица и ще дадем всичко от себе си, за да напуснем Бернабеу класирани за Лондон“, каза героят от гола на Мадрид тази вечер.