Вирц отбелязва най-бързия гол за Германия, докато гостите изумяват Франция в Лион
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-23 | 00:13:03

Флориан Вирц грабна първия си международен гол с попадение, което ще остане в историческите книги, когато неговият отбор на Германия победи Франция с 2-0 в международен приятелски мач в събота.

На върха на седем секунди 20-годишната звезда Вирц смая публиката в Лион, за да даде преднина на Германия, преди Кай Хаверц да завърши срещата малко след полувремето с впечатляващо представяне на домакините от Евро 2024.

Тони Кроос, който играе за първата си международна игра от 2021 г. насам, получи топката от начален удар и я прехвърли напред към плеймейкъра на Леверкузен Вирц.

Вирц се впусна напред и тъй като не беше затворен, той отприщи яростно потапяне, което остави Брис Самба беше залепен на мястото, когато топката прелетя под напречната греда, а часовникът тиктакаше само до седем секунди.

Ако не беше светкавичният удар на Кристоф Баумгартнер седем секунди по-рано в събота, голът на Вирц щеше да изравни рекорда за най-бърз запис международен гол – отбелязан през 2013 г. от сънародника му Лукас Подолски.

Четири минути след почивката Хаверц изведе гостите в преднина от два гола, която те никога не изглеждаха да пропуснат.

Джамал Мусиала беше оставен с твърде много пространство в в наказателното поле, когато Вирц го намери с дълъг пас, а младежът на Байерн Мюнхен заобиколи Самба, преди да постави топката върху връхлитащия Хаверц.

Треньорът на Франция Дидие Дешан направи промените на часа, но без Антоан Гризман, пропускайки първия си международен мач от 2017 г. насам, на домакините им липсваше авангардно острие въпреки присъствието на звездния нападател Килиан Мбапе.

Подставените лица на Юлиан Нагелсман изглеждаха по-вероятно да отбележат следващия гол, като само страхотни спасявания на Самба отказаха на дебютанта Максимилиан Mittelstaedt и Thomas Mueller.

Франция почти намали изоставането наполовина в 88-ата минута, когато Mittelstaedt не успя да изчисти собствената си ръка, но Антонио Рюдигер беше на разположение, за да избие топката от линията и VAR след това отсъди играта с ръка в наказателното поле да бъде неумишлено.

И двете страни продължават подготовката си за Европейското първенство това лято, като Франция ще се изправи срещу Чили, а Германия ще бъде домакин на старите си съперници Холандия във вторник.